Aller au contenu
Accueil » Zapalte sirku a spláchněte ji do záchodu. Jakmile to jednou vyzkoušíte, budete to dělat vždycky.

Zapalte sirku a spláchněte ji do záchodu. Jakmile to jednou vyzkoušíte, budete to dělat vždycky.

  Tento nápad se může zdát na první pohled úžasný, ale zapálení zápalky a její spláchnutí do záchodu vám může pomoci zbavit se opakujícího se problému. Dejte sbohem škodlivým chemikáliím a uvolněte místo osvědčenému triku.
  Zápalky mají před sebou ještě zářnou budoucnost. Pokud se totiž stále používají k zapalování svíček nebo cigaret, lze je využít i jinak.

  Proč toalety nepříjemně zapáchají?
  V záchodové míse se mohou hromadit výkaly nebo moč a způsobovat nepříjemný zápach.
  K nepříjemnému zápachu mohou přispívat také bakterie a zárodky obsažené ve výkalech a moči.
  Potrubí a odtoky se mohou ucpat, což může vést k nepříjemnému zápachu.
  Pokud se toaleta pravidelně nečistí, mohou se v ní hromadit nečistoty a prach, které způsobují nepříjemný zápach.
  Někteří lidé používají k čištění toalet chemické prostředky, které mohou zanechat nepříjemný chemický zápach.
  Hoďte do záchodu sirku, abyste se zbavili nepříjemného zápachu.
  Nepříjemný zápach, který může toaleta vydávat, bohužel nezmizí okamžitě. Abychom je skryli, okamžitě nás napadnou průmyslové osvěžovače vzduchu, přestože jsou vyrobeny z chemikálií. Na druhou stranu stejnou roli může během několika vteřin sehrát jednoduchá hra.

  Pokud zápach přetrvává, před vyhozením do záchodu zapalte sirku. Kouř by měl nepříjemný zápach překrýt. Opatrnost se samozřejmě doporučuje i nadále.

  Pokud je řešení tak účinné, je to proto, že zápalka po prasknutí uvolňuje síru, která maskuje nepříjemný zápach vycházející z toalety.

  Upozorňujeme, že je důležité zápalku neodhazovat, protože pokud je váš odtok již ucpaný, mohlo by to situaci ještě zhoršit. Nezapomeňte ji před vyhozením do odpadu navlhčit.

  Další způsoby, jak se zbavit nepříjemného zápachu z toalety
  Špatný zápach z toalety je nepříjemný, zejména pokud je koupelna čistá. Zde je několik přírodních způsobů, jak se ho bezpečně zbavit:

  Jedlá soda pohlcuje nepříjemný zápach z toalety.
  Sklenice jedlé sody vám pomůže nejen pohltit nepříjemný zápach z toalety, ale díky své abrazivní síle také bojovat proti vodnímu kameni a skvrnám od tvrdé vody. Za tímto účelem umístěte misku naplněnou jedlou sodou do místnosti, aby se zápach postupně neutralizoval. Na druhou stranu můžete na dno mísy nasypat jedlou sodu, která odstraní stopy vodního kamene a tvrdé vody, zatímco budete čistit potrubí.

  Pokud jde o péči o domácnost, citron je skvělým spojencem, ale jeho výhody sahají mnohem dál. Z dobrého důvodu může být užitečný i proti nepříjemnému zápachu z toalety.

  Chcete-li jej použít, položte plátky citronu na talíř a talíř umístěte někam do koupelny. Citron tak pohltí nepříjemné pachy a zároveň vnese do vaší koupelny svěžejší vůni. Aby účinek vydržel, zvažte výměnu plátků citronu jednou týdně.

  Esenciální olej k odstranění nepříjemných pachů z toalet
  Levandulový esenciální olej
  logo pinterest
  Jednou z hlavních příčin nepříjemného zápachu na toaletách je špatné větrání. Tomu však můžete předejít použitím esenciálních olejů a jejich deodoračních vlastností. Nejenže jejich vůně je stejně silná jako u osvěžovačů vzduchu, ale navíc nejsou zdraví škodlivé. Jedná se také o pozoruhodný přírodní deodorant.

  Chcete-li je k tomuto účelu použít, máte dvě možnosti. Můžete jednoduše využít jejich přirozenou vůni prostřednictvím difuzéru esenciálních olejů nebo napustit vatu esenciálním olejem dle vlastního výběru a poté ji umístit do každého rohu koupelny.