Aller au contenu
Accueil » Zalévejte s ním a vaše pokojové rostliny začnou okamžitě růst.

Zalévejte s ním a vaše pokojové rostliny začnou okamžitě růst.

  Pokud zaléváte rostliny touto speciální vodou, vaše rostliny okamžitě porostou a vy budete ohromeni. Tady je to, o čem mluvíme.

  Každý, kdo má rostliny, dobře ví, že je třeba se o ně starat a přijmout určitá opatření, aby byly zdravé, svěží a kvetly. Je třeba brát v úvahu určité faktory, jako je teplota, umístění a přímé světlo, které se u jednotlivých rostlin liší.

  Proto je nutné
  porozumět potřebám vaší rostliny, aby mohla optimálně růst. Nejsou to však jediné faktory, protože je třeba zohlednit také zalévání a používání hnojiv. I v tomto případě má každá rostlina své vlastní potřeby a existují rostliny, které vyžadují více či méně vody a jiný typ hnojiva.

  Zdravé, svěží a kvetoucí rostliny s touto metodou
  Dnes se však seznámíme s přípravkem, který můžete použít k zalévání rostlin a který vás překvapí, protože přináší vynikající výsledky ve velmi krátké době. Jde o vodu, ale nejen tu, kterou používáte každý den k zalévání rostlin. Podívejme se, o čem bude řeč v následujícím odstavci.

  Rostliny: Použijte tento typ vody
  Jak jsme si řekli, o rostliny je třeba pečovat, a nyní vám ukážeme opravdu snadný způsob zalévání rostlin jinak než vodou z vodovodu . Budeme mluvit o rýžové vodě neboli vodě, kterou získáte při vaření nebo oplachování rýže. Jedná se o hnojivo pro rostliny, které je nejen snadno dostupné, ale také ekonomické a šetrné k životnímu prostředí.

  Voda na vaření rýže má bohaté vlastnosti . Obsahuje totiž mnoho minerálních látek, jako je dusík, fosfor, draslík, hořčík, železo a zinek. Ale také všechny vitaminy skupiny B. Pro použití vody na vaření rýže však není třeba používat sůl, protože ta škodí zdraví rostlin.

  Rýžová voda
  Co je třeba udělat, je jednoduché, protože stačí rýži uvařit, a když je čas ji scedit, udělat to v misce. Před použitím rýžové vody se ujistěte, že dobře vychladla, a poté zalijte rostlinu přímo do půdy.

  Rýžovou vodu můžete také nalít do lahve s rozprašovačem a použít ji k postřiku listů rostliny. Lze ji také použít nejen pro rostliny v květináčích, ale i pro zahradní rostliny včetně zeleniny.

  Zalévání rostlin rýžovou vodou – výhody
  Rýžová voda je ve skutečnosti vhodná pro všechny druhy rostlin, ale pro použití u orchidejí ji musíte zředit stojatou vodou. Tento průchod rýžovou vodou k rostlinám můžete opakovat zhruba jednou týdně a uvidíte, že si výsledků všimnete okamžitě, protože budou zřejmé.

  Použití rýžové vody
  nejlépe čerstvě připravenou nebo po několika hodinách. Ve skutečnosti ji lze uchovávat při pokojové teplotě pouze jeden den. Rýžová voda poskytuje rostlinám také rýžový škrob, který je velmi užitečný, protože obsahuje cukry, které rostliny využívají k fotosyntéze. Jeho přidáním do rostliny se tomuto procesu napomáhá.