Aller au contenu
Accueil » Vyčistěte okenní rámy během chvilky pomocí jednoduchých triků a přírodních produktů

Vyčistěte okenní rámy během chvilky pomocí jednoduchých triků a přírodních produktů

  Čištění balkonů a okenních rámů je pro mnoho lidí jednou z nejúnavnějších a nejnamáhavějších domácích prací. Nerovný povrch a štěrbiny, v nichž se usazuje a usazuje špína, činí z této práce úkol, který obvykle vyžaduje velkou trpělivost. A prachu, který se zde hromadí, je obvykle poměrně velké množství, zejména na vnější straně, která je nejvíce vystavena větru a dešti.

  Existují však způsoby a tajemství,
  které mohou čištění usnadnit a učinit praktičtějším a vést k lepším výsledkům. A nemluvíme zde o chemických přípravcích, které nejsou levné a už vůbec ne ekologické. Mluvíme o přírodních prostředcích, které jsou za podpory správných kroků a metod aplikace ideálním řešením pro tento typ úkolu.

  Bez ohledu na typ
  nábytku, je nejlepší zbavit se většiny prachu smetákem se středně tvrdými štětinami. Pokud zjistíte, že jsou v místnosti zákoutí, do kterých se nedostanete, můžete si pomoci špičatými nástroji, jako je například pletací jehlice, jejíž špičku zakryjete měkkou, nepříliš silnou látkou. Tato metoda vám umožní odstranit i ty nejmenší částečky nečistot z úzkých štěrbin. Po dokončení tohoto procesu je třeba přistoupit k mytí, přičemž je třeba použít různé přípravky v závislosti na materiálu okenních rámů. Nejčastěji se jedná o hliník, PVC a dřevo.

  Pro hliníkové a plastové okenní rámy:
  Hliník a PVC jsou v současné době nejčastěji používanými materiály pro výrobu okenních rámů pro rodinné domy. Jsou poměrně odolné a lze je dobře čistit pomocí přísad, jako je ocet, citron a jedlá soda. Do kbelíku s velmi horkou vodou přidejte dvě lžíce octa nebo citronu a jednu lžíci sody bikarbony.
  Otřete kohoutky měkkým hadříkem a v případě potřeby je potřete.
  Vše opláchněte hadříkem z mikrovlákna.

   

  Pro dřevěné rámy:
  Dřevo je choulostivější materiál, na který je třeba používat méně agresivní přípravky než ocet a citron. V tomto případě můžete vyzkoušet směs sody bikarbony a marseillského mýdla.
  Smíchejte dvě nebo tři lžíce sody bikarbony se dvěma nebo třemi lžícemi rozpuštěného marseillského mýdla.
  Výsledná směs má krémovou konzistenci a lze ji použít s kartáčkem nebo houbičkou k jemnému odstranění nečistot z kohoutků.
  Opláchněte obvyklou utěrkou z mikrovlákna namočenou ve vodě. A je to!
  Už jste někdy čistili okenní rámy pomocí přírodních produktů?