Aller au contenu
Accueil » Vyčistěte dvojité sklo trouby: Snadný způsob, jak jej bez námahy odmastit

Vyčistěte dvojité sklo trouby: Snadný způsob, jak jej bez námahy odmastit

  Na dvířkách trouby se často usazují stopy po rozstřiku a zbytky jídla, které se usazují i na roštech a vnitřních stěnách trouby. Díky dvojitému zasklení může uvnitř trouby zůstat mnoho nečistot. Zde je jednoduchý trik, jak je důkladně vyčistit.
  Čištění trouby je jednou z nejtěžších domácích prací. A pokud jde o čištění skleněných dvířek, může být ještě složitější. V prostoru mezi dvěma skly dvířek se může nacházet prach a stopy oleje a mastnoty. Proto je někdy nutné je demontovat, aby se jim vrátila jejich dřívější sláva.

  Jak můžete vyčistit dvojité sklo trouby, aniž byste ji museli demontovat?
  Existuje rychlý a nenáročný způsob čištění dvířek trouby. Stačí se vybavit nástroji, které vám umožní dosáhnout na vnitřní plochy skel. Zde je návod, jak na to.Než začnete s čištěním, měli byste zkontrolovat model dvířek trouby. Nedemontovatelné modely mají zpravidla širokou štěrbinu, která umožňuje snadný přístup do prostoru mezi oběma skly. Po jeho identifikaci zvolte nástroj s ohledem na šířku štěrbiny. Můžete použít pevnou dřevěnou tyč, špachtli, plochou naběračku nebo dokonce kovové ramínko na šaty. Jakmile si vyberete, musíte nástroj omotat utěrkou z mikrovlákna. Poté jej zajistěte jednou nebo více gumičkami.

  Po přípravě nástroje je třeba připravit speciální čisticí roztok. Pro tento účel je vhodné upřednostnit 100% přírodní a dostupné produkty. Zde jsou ingredience, které potřebujete:

  2 až 5 lžic kyseliny citronové
  1 litr vlažné vody
  1 sklenici citronové šťávy
  Po úplném zředění kyseliny citronové v nádobě naplněné vodou přidejte citronovou šťávu. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte dostatečné množství na hadřík připevněný k čisticímu nástroji. Poté předmět prostrčte štěrbinou ve skle a zdůrazněte znečištěná místa. Poté dvojsklo opláchněte vlhkým hadříkem a nechte uschnout. Pamatujte, že citron je vynikající dezinfekční prostředek, který dokáže odstranit i nepříjemné pachy z trouby.

  Další přírodní prostředky na čištění dvojitého skla trouby
  Novější modely trub umožňují snadné zvednutí skel z pantů a jejich položení na podlahu. Ty nejstarší mají kovový rám, který je třeba k vyjmutí skel odšroubovat. Pokud to zvládnete sami, stačí při čištění použít tyto přírodní složky.

  Na okna trouby naneste směs jedlé sody a hrubé soli.
  Směs vody a jedlé sody

  Tento první tip vám pomůže odstranit odolné skvrny z oken trouby. Jednoduše naplňte misku do poloviny hrubou solí a do poloviny sodou bikarbónou. Přidejte trochu vlažné vody a míchejte, dokud nezískáte hustou pastu. Poté ji houbičkou naneste na vnější i vnitřní části dvířek. Nechte působit asi hodinu a poté opláchněte vlhkou utěrkou z mikrovlákna. Pro dokonalý výsledek otřete skleněné plochy znovu čistým suchým hadříkem.

   

  Odstranění připálených skvrn ze skla trouby pomocí octa
  Ocet je skvělým spojencem, pokud jde o čištění. Ten je obzvláště účinný při odstraňování nečistot ze skla trouby. Smíchejte stejné množství horké vody a octa a poté směs nalijte do lahve s rozprašovačem. Poté postříkejte všechny skleněné plochy a nechte několik minut působit. Poté je otřete čistou utěrkou z mikrovlákna, abyste odstranili nečistoty a stopy po připálení. Tento postup můžete opakovat, dokud nezískáte čistý a lesklý povrch.

  Důkladné čištění skel trouby je nezbytné pro zachování dobrého výkonu spotřebiče. Abyste se vyhnuli odolným skvrnám, doporučuje se také čistit skla po každém vaření.