Aller au contenu
Accueil » Vyčistěte dřez za 5 minut pomocí triku s lahví: už žádné ucpávání

Vyčistěte dřez za 5 minut pomocí triku s lahví: už žádné ucpávání

  Dřez se časem ucpe zbytky jídla nebo jinými látkami, které uvíznou v potrubí. V důsledku toho může mít voda potíže s průtokem a z dřezu se uvolňují nepříjemné pachy. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak potrubí uvolnit a tyto nepříjemné pachy odstranit. Nechte si to zkontrolovat!
  Bez pravidelné údržby se ucpané odtoky mohou stát opakovaným problémem, zejména u kuchyňského dřezu. V důsledku toho může přetečení vody vést k dalším vážnějším problémům. Jednoduchý trik založený na přírodních ingrediencích však těmto nepříjemnostem učiní přítrž.

  Jak odstranit dřez pomocí triku s lahví?

  Tento trik je stejně jednoduchý jako účinný pro uvolnění ucpaného dřezu. Stačí zkombinovat několik ingrediencí a máte hotovo. Budete tedy potřebovat

  Láhev s vodou ;
  2 sklenice bílého octa;
  jeden šálek hrubé soli;
  šálek jedlé sody.

  Nejprve nasypte sůl do láhve s vodou pomocí trychtýře. Poté postupně přidejte bílý ocet a jedlou sodu. Láhev uzavřete a protřepejte, aby se všechny složky promíchaly a vznikl homogenní roztok. Nakonec nalijte vzniklou směs do dřezu a nechte ji několik minut působit. Tak dojde k chemické reakci, která uvolní dřez a odstraní různé zbytky, které způsobují ucpání. Nechte působit asi půl hodiny, abyste se ujistili, že všechny zbytky zmizely. Po dokončení procesu otevřete vodovodní kohoutek. Voda tak poteče velmi hladce a nepříjemný zápach zmizí.

  Skutečnost, že tento roztok může být velmi účinný, je dána především vlastnostmi základních složek. Bílý ocet totiž působí proti vodnímu kameni a odstraňuje vodní kámen, zatímco jedlá soda díky svému abrazivnímu účinku v krátké době odstraní i ty nejodolnější zbytky. Na druhou stranu sůl má také silný účinek proti vodnímu kameni.

  Další metody k uvolnění ucpaných odtoků
  Existují i další triky, které vám mohou přijít na pomoc při ucpaných odtocích. Jsou založeny na snadno dostupných ingrediencích a lze je použít k odblokování potrubí a tím k vyřešení vašeho problému.

  Kyselina citronová: Kyselina citronová, která odstraňuje vodní kámen, odvádí vodu a čistí, je ekologická složka s podobnými vlastnostmi jako bílý ocet. Díky důkladnému čištění se již nemusíte uchylovat k chemickým prostředkům. Její použití nemůže být jednodušší! Zřeďte 150 g kyseliny citronové v jednom litru vlažné vody a poté přidejte 250 g jedlé sody. Počkejte několik sekund a poté roztok nalijte do dřezu. Nechte směs působit a poté ji zalijte hrncem horké vody, abyste odstranili poslední zbytky.

  Sůl a jedlá soda: Kombinace soli a jedlé sody, která je užitečná pro údržbu domácnosti, je stejně účinná i při čištění potrubí. Do dřezu přidejte 200 g jedlé sody a 200 g soli, poté pomalu zalijte vroucí vodou a nechte odmočit.

  Kávová sedlina: I když se použití této složky může zdát nevhodné, je přesto účinné. Kávová sedlina totiž nejen uvolní ucpaný dřez, ale také odstraní nepříjemný zápach způsobený ucpáním. Jednoduše nasypte do dřezu šálek kávové sedliny a poté přidejte vařící vodu. Tím se potrubí uvolní a voda začne hladčeji téct.

  Při manipulaci s vroucí vodou buďte také velmi opatrní a vyvarujte se nebezpečí popálení. Pokud zůstane dřez i po několika pokusech ucpaný, neváhejte se obrátit na odborníka, aby se o něj postaral.

  Je fakt, že ucpaný dřez může být zdrojem nepříjemností, zejména pokud se z něj v kuchyni line nepříjemný zápach. Díky těmto radám však můžete s touto nepříjemností rychle skoncovat.