Chcete-li získat měkké a voňavé prádlo,
někdy musíte utratit celé jmění za prací prostředky, změkčovadla a různé přísady. Možná i za parfémy na tkaniny, které se používají po vyprání a usušení. Tyto výrobky sice plní svůj účel, ale zároveň jsou spojeny se značnými náklady, nemluvě o tom, že nadbytek pracího prostředku není nikdy šetrný k životnímu prostředí. A někdy, pokud jde o měkkost a vůni, má přehánění s množstvím ve skutečnosti opačný účinek.
Pokud tedy chcete vyzkoušet alternativní metodu, můžete zkusit velmi jednoduchý a levný babičkovský prostředek s využitím historického spojence v oblasti čištění a praní, marseillského mýdla. Čtěte dále a dozvíte se více.
Marseillské mýdlo je hlavním hrdinou
mnoha alternativních domácích čisticích prostředků a velmi užitečné pro praní prádla. A čím přírodnější je složení, tím lepší jsou výsledky. Ve své tradiční podobě se jedná o tuhé mýdlo, které kupujeme ve formě mýdlových kostek, a jeho používání je poněkud nepohodlné z hlediska dávkování.
To je důvod, proč ji mnoho lidí nedoporučuje používat při praní, protože její drcení na vločky nebo strouhání vyžaduje čas, který ne každý má. Existuje však mnohem jednodušší způsob, jak využít vlastnosti tohoto přírodního mýdla: Použijte ho na čistý ručník. Je to velmi jednoduché:
Vyberte si starý, ale dobře vyčištěný ručník, nejlépe bílý nebo velmi světlé barvy.
2. Mírně jej navlhčete. Nemusí být mokrý, ale nemusí být ani úplně suchý.
3. Navlhčete kostku marseillského mýdla teplou vodou, aby se lépe rozpouštěla.
4. Vetřete mýdlo do obou stran ručníku.
5. ručník vložte do pračky spolu s ostatním prádlem.
Pokud není prádlo příliš špinavé, můžete se omezit i na tento trik bez použití většího množství pracího prostředku. V opačném případě přidejte nějaký do vany, ale v menším množství než obvykle. Tím, že mýdlo vydrhnete, místo abyste ho nechali v podobě drobků nebo vloček, se také vyhnete tomu, aby na konci pracího cyklu zůstaly na oblečení usazeniny, a to i v případě, že perete při středních nebo nízkých teplotách.
Do koše můžete také přidat několik lžic jedlé sody nebo přidat několik kapek (asi 20) esenciálního oleje dle vlastního výběru, zejména pokud nemáte vůni marseillského mýdla příliš rádi.
Vyzkoušeli jste již podobný prostředek?