Aller au contenu
Accueil » Vložte láhev do kanalizace: účinné řešení běžného problému

Vložte láhev do kanalizace: účinné řešení běžného problému

  V létě nebo v zimě může váš domov sužovat pohroma: Švábi. Přiznejte si, že ve vaší domácnosti nejsou nikdy vítaní. Jako přenašeči mikrobů je tento hmyz bez ohledu na svou velikost odpudivý a dokáže vás nečekaně rozeskákat. Už žádné dávení! Díky tomuto malému triku už nebudete mít nepříjemné překvapení, když se s nimi setkáte v koupelně. Zbavte se jich rychle!
  Švábi v domácnosti: skutečná noční můra!
  Koupelna je jedním z míst, kde se často setkáváte se šváby. A to z mnoha důvodů. Jednak je přítomnost hmyzu v této místnosti jasně viditelná díky často světlým kachličkám. Na druhou stranu se sem švábi pravidelně stěhují, protože je přitahuje teplé a vlhké prostředí. A samozřejmě vzhledem k všudypřítomné páře, vysokým teplotám a vlhkosti je koupelna ideálním vodním chrámem pro úkryt těchto malých tvorů.

  Koupelna navíc není jediným místem, které v sobě spojuje všechny optimální podmínky pro přivítání švábů. Snadno se schovají také pod kuchyňským dřezem, za lednicí nebo myčkou nádobí. Ale nebojte se, dáme vám několik důmyslných tipů, jak s touto pohromou bojovat.

  Láhev ve sprchovém odtoku proti švábům
  Začněte tímto sifonem proti švábům, který nainstalujte do koupelny. Díky tomuto triku jim můžete zabránit, aby se do místnosti dostali přes odtok sprchy. Budete potřebovat plastovou láhev a nějaké nářadí. Jako bonus můžete tuto techniku použít také k zabránění hromadění vlasů a chlupů v odtoku.
  Zde je návod, jak to udělat krok za krokem:
  Nejprve po odstranění horní mřížky odtoku vložte láhev do odtokového otvoru sprchy. Samozřejmě na straně uzávěru (který musí být pevně našroubován).
  Jakmile je láhev otočena dnem vzhůru, vezměte si fix a změřte její hloubku. Pro každý odtok je k dispozici mnoho plastových lahví, které lze k tomuto účelu přizpůsobit. Značka s plstí by měla být provedena mírně nad čarou.
  Poté vezměte nůžky a začněte stříhat asi půl centimetru nad vyznačenou čárou.
  Vezměte do ruky část láhve se šroubovacím uzávěrem a stříhejte plast cik-cak, jako byste dělali ostré zuby.
  Poté pomocí šroubováku nebo jiného ostrého kovového předmětu udělejte otvory na všech stranách, včetně části s víčkem. Tímto způsobem může po vložení do odtoku vzhůru nohama dobře odvádět vodu a zároveň filtrovat vlasy. Především však, jakmile vložíte tzv.

  Síťka dobře odvádí vodu a zároveň filtruje vlasy. Ale co je nejdůležitější, jakmile mřížku vrátíte na místo, zabrání jakýmkoli švábům, aby se přes tento prostor proplížili a obsadili vaši koupelnu.
  Tipy, jak zabránit napadení šváby v domácnosti
  Nyní máte k dispozici velmi účinnou domácí past, která zabrání vniknutí švábů do koupelny. Protože se však mohou objevit i v jiných částech domu, bylo by rozumnější předejít problému přijetím určitých moudrých gest a správných návyků.

  Zajistěte, aby mezi vodovodním potrubím a zdí (pod kuchyňskými odtoky a v koupelně) nebyly žádné mezery. V případě potřeby tuto oblast utěsněte silikonem nebo cementem.
  V ideálním případě by měly být všechny otvory ve vnějších stěnách domu opraveny vhodným materiálem.
  Také sokly připevněte ke stěnám betonem.
  Pytle uvnitř koše vždy utěsněte a nasaďte víko.
  Zbavte se kartonových sáčků, ve kterých se potraviny převážejí.