Aller au contenu
Accueil » Vložte do pračky plastový sáček

Vložte do pračky plastový sáček

  Existuje mnoho způsobů, jak vykonávat různé domácí práce. Některé mohou být neobvyklejší než jiné, ale jsou slibné. Tento babiččin tip vás proto možná překvapí, ale praní prádla nebylo po použití této metody nikdy tak snadné.
  Rychle zjistěte, jak vyprat oblečení pomocí igelitového sáčku! Uznávám, že se může zdát zvláštní vkládat takový předmět do bubnu pračky, ale praní je díky tomu obzvlášť účinné a výsledek vás překvapí. Vysvětlíme vám proč.

  Plastové sáčky
  Proč dávat do pračky plastový sáček?
  Všímáte si často, že je vaše prádlo po vytažení z bubnu pokryté chuchvalci? Možná je to kvůli vláknům ze zapomenutého kapesníku v kapsách? Nebo možná máte doma domácího mazlíčka, který pouští hodně chlupů? Ať už je důvod jakýkoli, tito malí škůdci jsou nepříjemní v mnoha ohledech: ulpívají na vašem čerstvě vypraném oblečení, ale především časem poškozují filtr a buben spotřebiče. Buďte si jisti, že existuje velmi chytrý způsob, jak tento problém vyřešit. Díky této babičkovské metodě nebudou vlákna ani chlupy narušovat vaše oblečení a zároveň budou chráněny všechny vnitřní součásti pračky.

  Tento malý trik je velmi jednoduchý:
  Před pracím cyklem vložte doprostřed prádla v bubnu průhledný plastový sáček. Stačí jakýkoli sáček, dokonce i ten, který používáte na nákupy. Po jeho vložení nastavte pračku jako obvykle a spusťte program. Po skončení pracího cyklu a otevření bubnu zjistíte, že v něm již není ani stín vlasů, chlupů nebo chmýří. Vaše oblečení vyjde dokonale čisté a všechny zbytky se díky statické elektřině zachytí v plastovém sáčku. A to není všechno: tato důmyslná metoda také prodlužuje životnost filtru, protože všechny drobné nečistoty se na něj již nelepí, jsou fixovány na sáčku.

  Čištění filtru pračky
  Jak účinně vyčistit pračku?
  Od této chvíle už nebudete prát bez tohoto triku, který změní váš každodenní život. Kromě tohoto prospěšného použití je však nezbytná pravidelná údržba vašeho domácího spotřebiče. Abyste mohli doufat v účinný prací prostředek a neovlivnili výkon pračky, je důležité často čistit její součásti. A to zejména filtr, který je často vystavován zkoušce!

  Odborníci doporučují
  čistit ji alespoň jednou za 2-3 měsíce. Jak to udělat doma? Není to složité: Nejprve ji vyjměte ze spotřebiče a ručně odstraňte všechny částečky nečistot, které se na ní nahromadily, zejména vlákna oblečení, vlasy nebo chlupy domácích zvířat. Poté ji umyjte pod tekoucí vodou. Pokud zjistíte, že obsahuje nánosy vodního kamene, neváhejte jej ponořit do roztoku vody a lihového octa v poměru 1:1. V případě, že se na něm nachází vodní kámen, neváhejte jej vyčistit. Nechte ji 15 minut namočenou, poté ji vydrhněte měkkým kartáčem a pokračujte v oplachování.

  Když je filtr čistý a vy
  filtr čistý a vložíte jej zpět do pračky, pak celou pračku umyjte. Pro optimální čištění se můžete spolehnout na čisticí, rozjasňující a deodorační účinky bílého octa. Zde je návod, jak na to: Nalijte šálek octa do zásuvky na prací prostředek a poté spusťte praní naprázdno při nejvyšší teplotě (90 °C). A voilà, vaše pračka je opět čistá, lesklá a dezinfikovaná.