Aller au contenu
Accueil » Vložení kolíčku na prádlo do topné mřížky: málo známý, ale užitečný trik

Vložení kolíčku na prádlo do topné mřížky: málo známý, ale užitečný trik

  Nikdo nemá rád, když řídí auto, které zapáchá. Místo nákupu drahých a toxických rozprašovačů parfémů existuje nezastavitelný trik, jak tuto nepříjemnost překonat.
  Není nad jemnou a decentní vůni, která vám zpříjemní každodenní cestu autem. Dejte sbohem chemickým osvěžovačům vzduchu a uvolněte místo přírodním, které působí proti nepříjemným pachům.

  Jakým trikem provoníte své auto přirozeně a s nižšími náklady?
  Zápach tabáku, jídla nebo dokonce domácích mazlíčků… Interiér vašeho vozu může vydávat pachy, které jsou všechno, jen ne příjemné. Zde je trik, který by mohl provonět váš vůz na dlouhou dobu.

  Trik s kolíčky na prádlo, který provoní vaše auto
  V podzimně-zimním období je běžné jezdit se zavřenými okny a zapnutým topením, abyste odolali nízkým teplotám, které pronikají do interiéru vozidla. Řešením problému chladu se však vystavujeme nesnesitelnému problému: nepříjemnému zápachu .

  Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů, proč vaše auto zapáchá. A pokud je to i váš případ, pravděpodobně jste již vyzkoušeli vše, abyste to skryli, ale zdá se, že zápach se jen zhoršuje.

  Naštěstí existuje zásadní, jednoduchý a především levný trik, díky kterému se nebudete muset držet za nos pokaždé, když nastoupíte do auta.

  Vše, co potřebujete, je dřevěný kolíček na prádlo nebo dva a lahvička esenciálního oleje podle vašeho výběru. Nejlepší je zvolit vůně, které jsou silné a zároveň uklidňující, jako je skořice, citrusy nebo levandule . Můžete však použít jakýkoli jiný esenciální olej, jen se ujistěte, že jste si vybrali vůni, která vás oslovuje (pokud nemáte esenciální olej, postačí vaše oblíbená vůně).

  Dejte několik kapek esenciálního oleje na dřevěné kolíčky na prádlo nebo je nastříkejte svým oblíbeným parfémem a poté je pevně připevněte do větracích otvorů v autě. Po zapnutí topení bude ventilační systém, který je zodpovědný za distribuci tepla, díky kolíčkům na prádlo šířit v prostoru pro cestující v autě příjemnou vůni.

  Kolíček na prádlo s esenciálními oleji

  Další kutilský trik, jak provonět interiér auta
  Stejně jako v případě triku s kolíčky na prádlo i zde existuje několik způsobů, jak dezodorizovat a provonět interiér vozu. Zde je jeden z nich:

  Osvěžovač vzduchu do auta z vlněné plsti

  Co potřebujete:

  Kus vlněné plsti
  provázek nebo vyšívací nit
  5 kapek růžového esenciálního oleje
  5 kapek levandulového esenciálního oleje
  Nůžky
  Šídlo nebo děrovačka
  Vystřihněte malý kousek vlněné plsti do libovolného tvaru. Pak pomocí šídla nebo děrovačky udělejte nahoře malý otvor. Nalijte kapky esenciálního oleje a počkejte několik minut, než je plsť zcela vstřebá. Poté otvorem prostrčte kousek provázku a zavěste jej na zpětné zrcátko svého auta. Esenciální oleje vyměňujte podle potřeby.

  Tip pro kutily na provonění auta

  Toto jsou tipy, které se opravdu vyplatí, abyste interiér svého vozu provoněli za nižší cenu. Budete opravdu spokojeni!