Vložení 1 plastového sáčku do pračky: co se stane s prádlem o 30 minut později

Do pračky proto dejte vždy 1 igelitový sáček. Zázrak se stane o 30 minut později.

Opravdu účinný a zázračný způsob čištění pračky je igelitový sáček. Zde vysvětlujeme, jak to funguje.

Jak efektivně čistit pračku
Od této chvíle už nikdy nebudete prát, aniž byste použili tento trik, který změní váš každodenní život. Kromě tohoto výhodného použití je však důležité zařízení pravidelně udržovat.

Abyste doufali v účinný prací prostředek a neovlivnili výkon pračky, je důležité často čistit její součásti. A hlavně filtr, který je často zkoušen!

Profesionálové doporučují čistit jej alespoň každé 2-3 měsíce. Jak to děláte doma? Není to nic složitého: Nejprve jej vyjmete z přístroje a ručně odstraníte veškeré nahromaděné nečistoty, zejména vlákna oblečení, vlasy nebo zvířecí chlupy.

Poté jej omyjte pod tekoucí vodou. Pokud si všimnete, že obsahuje inkrusty kvůli vodnímu kameni, neváhejte ho ponořit do roztoku vody a lihového octa v poměru 1:1. Nechte působit 15 minut, poté vydrhněte měkkým kartáčkem a opláchněte.

Když je filtr čistý a vložíte jej zpět do stroje, důkladně jej umyjte. Pro optimální čištění se spolehněte na čistící, bělící a deodorační účinky bílého octa. Postupujte takto: Nalijte šálek octa do zásuvky na prací prostředek a poté spusťte prázdný cyklus při maximální teplotě (90 °C). To znamená, že vaše pračka bude opět čistá, lesklá a hygienická.
Proč do ní dávat igelitový sáček
Často si všimnete, že vaše prádlo je po vytažení z bubnu pokryto žmolky? Možná jsou to vlákna kapesníku zapomenutá v kapsách? Možná ale máte i vy doma zvířátko, které hodně líná?

Ať už je důvod jakýkoli, tento žmolek je v mnoha ohledech nepříjemný: ulpívá na vašem čerstvě vypraném prádle, ale hlavně časem poškozuje filtr a buben spotřebiče.

Buďte si jisti, že existuje velmi chytrý způsob, jak tento problém vyřešit. Díky této babské metodě nebudou žádná vlákna ani chlupy rušit vaše oblečení a zároveň budou chráněny všechny vnitřní součásti pračky.
Malý trik je velmi jednoduchý: Před spuštěním pracího cyklu vložte do bubnu uprostřed prádla průhledný plastový sáček. Všichni jsou v pořádku, včetně toho, s kým jdete nakupovat.

Po zadání nastavte pračku jako obvykle a spusťte program. Po dokončení pracího cyklu a otevření bubnu si všimnete, že nezůstaly žádné vlasy ani vlákna.

Vaše oblečení vyjde dokonale čisté a veškeré zbytky se díky statické elektřině zachytí v igelitovém sáčku. A nejen to: Tato důmyslná metoda také prodlužuje životnost filtru, protože všechny drobné nečistoty se již nedrží na něm, ale na sáčku.

Scroll to Top