Aller au contenu
Accueil » Většina lidí umístí orchidej na špatné místo, a proto nekvete.

Většina lidí umístí orchidej na špatné místo, a proto nekvete.

  Nemusíte být odborníkem na zahradnictví nebo botaniku, abyste mohli pěstovat orchideje a sledovat, jak se jim daří. Stačí se o ně starat, ale nejen to! V tomto článku vám poskytneme několik tipů, jak pěstovat orchideje co nejlépe.

  Tropické rostliny, včetně orchidejí, vyžadují neustálou a pečlivou každodenní péči. Pokud budete věnovat pozornost několika drobnostem, vaše orchideje vám projeví své uznání krásným květem.

  Co je příčinou toho, že vaše orchideje u vás doma nekvetou správně?

  Pokud chcete, aby vaše orchideje prospívaly a kvetly po celý rok, je nutné se postarat o jejich dobrou kondici. Abyste zabránili opaku, neměli byste je umisťovat v blízkosti vchodu nebo okna, které bývá v zimě otevřené.

  Rozhodující je umístění, proto je vhodné umístit tyto rostliny do místnosti s bílými stěnami, které umožňují lepší odraz světla.

  Několik tipů pro správnou péči o orchideje

  Aby se orchideje dobře vyvíjely, je třeba zajistit jejich optimální umístění. Zde jsou uvedeny správné postupy.

  Vystavení : Pokud jsou orchideje vystaveny přímému slunečnímu světlu, jejich listy se nakonec spálí; pokud je pěstujete v interiéru, nezapomeňte sluneční světlo filtrovat světelnými závěsy, abyste je ochránili. Nezapomeňte je také držet dál od jakéhokoli zdroje tepla, zejména radiátorů, protože hrozí jejich úhyn.

   

  Zalévání : V zimě je nutné zalévat v určitých intervalech. Potřeby orchidejí na zálivku jsou totiž v tomto ročním období odlišné. Neváhejte rostlinu zalévat dvakrát měsíčně přečištěnou dešťovou vodou, která neobsahuje vápník a má pokojovou teplotu. Příliš horká nebo dokonce příliš studená voda by mohla způsobit vodní šok, který by mohl rostlinu stresovat. Orchidej můžete také čas od času postříkat.

   

  Hnojení a přesazování : To druhé se doporučuje na jaře, protože orchideje v tomto ročním období kvetou. Proto již nevytvářejí nová poupata. Orchidej byste však měli přesazovat pouze v případě, že z květináče vyčnívá mnoho kořenů nebo je substrát řídký. Nezapomeňte také odstranit odkvetlé květy, abyste podpořili tvorbu nových poupat.

  Na podzim je třeba nové stonky denně přihnojovat postřikem listů a kořenů. V zimě hnojte orchideje jednou za měsíc a otírejte listy vlhkou houbou, abyste je zbavili prachu.

   

  Pokud budete dodržovat tyto rady pro péči, budou se vaše orchideje vyvíjet v těch nejlepších podmínkách a řádně kvést.