Aller au contenu
Accueil » Většina lidí umístí orchidej na špatné místo, a proto nekvete.

Většina lidí umístí orchidej na špatné místo, a proto nekvete.

  Nemusíte být odborníkem na zahradnictví nebo botaniku, abyste mohli pěstovat orchideje a sledovat, jak se jim daří. Stačí se o ně starat, ale nejen to! V tomto článku vám poskytneme několik tipů, jak pěstovat orchideje co nejlépe.
  Tropické rostliny, včetně orchidejí, vyžadují neustálou a pečlivou každodenní péči. Když budete věnovat pozornost několika drobnostem, vaše orchideje vám ukáží své uznání krásným květem.

  Co je příčinou toho, že vám doma orchideje špatně kvetou?
  Pokud chcete, aby vaše orchideje prospívaly a kvetly po celý rok, je nutné se o jejich pohodu starat. Abyste zabránili opaku, neměli byste je umisťovat v blízkosti vchodu nebo okna, které bývá v zimě otevřené.
  Zásadní je umístění, a proto je vhodné umístit tyto rostliny do místnosti s bílými stěnami, které umožňují lepší odraz světla. Několik tipů pro správnou péči o vaše orchideje
  Aby se orchideje dobře vyvíjely, musíte zajistit jejich optimální nastavení. Zde jsou uvedeny správné postupy.
  Vystavení : Pokud jsou orchideje vystaveny přímému slunečnímu záření, jejich listy se časem spálí, proto pokud je pěstujete v interiéru, nezapomeňte sluneční světlo filtrovat světelnými závěsy, které je ochrání. Nezapomeňte je také přemístit mimo dosah jakéhokoli zdroje tepla.

  zejména od radiátorů, protože hrozí jejich úhyn. Zalévání : V zimě je nutné zalévat v určitých intervalech. Potřeba zálivky orchidejí je totiž v tomto ročním období jiná. Neváhejte rostlinu zalévat dvakrát měsíčně přečištěnou dešťovou vodou, která neobsahuje vápník a má pokojovou teplotu. Příliš horká nebo dokonce příliš studená voda by mohla způsobit vodní šok, který by mohl rostlinu stresovat. Orchidej můžete také čas od času postříkat.

  Hnojení a přesazování : To druhé se doporučuje na jaře, protože v tomto ročním období orchideje kvetou. Proto již nevytvářejí nová poupata. Orchidej byste však měli přesazovat pouze v případě, že z květináče vyčnívá mnoho kořenů nebo je substrát řídký. Nezapomeňte také odstranit odkvetlé květy, abyste podpořili tvorbu nových poupat.
  Na podzim je třeba nové stonky denně přihnojovat postřikem listů a kořenů. V zimě hnojte orchideje jednou za měsíc a otírejte listy vlhkou houbou, abyste je zbavili prachu.

  Pokud budete dodržovat tyto rady pro péči, budou se vaše orchideje vyvíjet v těch nejlepších podmínkách a správně kvést.