Aller au contenu
Accueil » Většina lidí umístí orchidej na špatné místo, a proto nekvete.

Většina lidí umístí orchidej na špatné místo, a proto nekvete.

  Nemusíte být odborníkem na zahradnictví nebo botaniku, abyste mohli pěstovat orchideje a sledovat, jak se jim daří. Stačí se o ně starat, ale nejen to! V tomto článku vám poskytneme několik tipů, jak pěstovat orchideje co nejlépe.

  Tropické rostliny, včetně orchidejí, vyžadují neustálou a pečlivou každodenní péči. Když budete věnovat pozornost několika drobnostem, vaše orchideje vám ukáží své uznání krásným květem.

  Jaký je důvod, proč u vás doma orchideje špatně kvetou?

  Pokud chcete, aby vaše orchideje prospívaly a kvetly po celý rok, je nutné se starat o jejich pohodu. Abyste zabránili opaku, neměli byste je umisťovat v blízkosti vchodu nebo okna, které bývá v zimě otevřené.

  Rozhodující je umístění, proto je vhodné umístit tyto rostliny do místnosti s bílými stěnami, které umožňují lepší odraz světla.

  Několik tipů pro správnou péči o orchideje

  Aby se orchideje dobře vyvíjely, je třeba zajistit jejich optimální umístění. Zde jsou uvedeny správné postupy.

  Vystavení : Pokud jsou orchideje vystaveny přímému slunečnímu záření, jejich listy se časem spálí; pokud je pěstujete v interiéru, nezapomeňte sluneční světlo filtrovat světelnými závěsy, abyste je ochránili. Nezapomeňte je také držet mimo dosah jakéhokoli zdroje tepla, zejména radiátorů, protože hrozí jejich úhyn.

  Zalévání : V zimě je nutné zalévat v určitých intervalech. Potřeba vody orchidejí se totiž v tomto ročním období liší. Neváhejte rostlinu zalévat dvakrát měsíčně upravenou dešťovou vodou, která neobsahuje vápno a má pokojovou teplotu. Příliš horká nebo dokonce příliš studená voda by mohla způsobit vodní šok, který by mohl rostlinu stresovat. Orchideje můžete také čas od času postříkat.

  Hnojení a přesazování: Hnojení a přesazování se doporučuje provádět na jaře, protože orchideje v tomto ročním období kvetou. Proto již nevytvářejí nová poupata. Orchidej byste však měli přesazovat pouze v případě, že z květináče vyčnívá mnoho kořenů nebo je substrát řídký. Nezapomeňte také odstranit odkvetlé květy, abyste podpořili tvorbu nových poupat.

  Na podzim je třeba nové stonky denně přihnojovat postřikem listů a kořenů. V zimě hnojte orchideje jednou za měsíc a otírejte listy vlhkou houbou, abyste je zbavili prachu.

  Pokud budete dodržovat tyto rady pro péči, budou se vaše orchideje vyvíjet v těch nejlepších podmínkách a správně kvést.