Aller au contenu
Accueil » Už žádné zalévání orchidejí vodou

Už žádné zalévání orchidejí vodou

  Orchideje jsou všestranné kvetoucí rostliny, které lze snadno pěstovat v interiéru a kterých existuje více než 25 000 druhů. Nejznámějším komerčním druhem je orchidej Phalaenopsis, známá také jako orchidej motýlice. Chcete-li svůj interiér rozzářit barevnými orchidejemi, zjistěte, čím je můžete zalévat, abyste podpořili jejich kvetení.

  Orchideje jsou vytrvalé rostliny se stále zelenými listy. Tyto tropické rostliny jsou mrazuvzdorné. Můžete je pěstovat v interiéru a těšit se z jejich krásných květů, i když nemáte zelené prsty. Chcete-li však, aby tato exotická rostlina kvetla, je vhodné nahradit zavlažovací vodu tímto roztokem.

  Čím lze orchideje zalévat, aby se podpořilo jejich kvetení?
  Voda je pro rostliny nezbytným prvkem. Kromě toho, že rostliny hydratuje, pomáhá přenášet živiny z půdy do buněk rostlin. Odpařování vody způsobené jevem transpirace navíc pomáhá regulovat teplotu rostlin a ochlazovat je. Přestože je voda pro rostliny životně důležitá, můžete je během jejich růstové fáze zalévat tekutým hnojivem, které hydratuje a zároveň vyživuje kvetoucí rostliny a stimuluje jejich růst a kvetení. Chcete-li se těšit z velkolepého květu orchidejí, můžete je zalévat zeleným čajem.

  Zelený čaj je velmi účinné hnojivo, které stimuluje kvetení orchidejí a udržuje je zdravé. Je totiž bohatý na prvky nezbytné pro růst rostlin, jako je dusík, fosfor a draslík. Chcete-li použít toto přírodní hnojivo, jednoduše spařte několik lístků zeleného čaje horkou vodou a nechte tento nálev vychladnout. Poté roztok použijte k zalévání orchidejí. Toto tekuté hnojivo lze používat jednou měsíčně na jaře a v létě. I toto hnojivo používejte střídmě, protože jeho nadbytek může způsobit opadávání květů a listů.

  Kromě zalévání orchidejí zeleným čajem můžete také vzít sáčky zeleného čaje a jejich obsahem posypat zeminu orchidejí v květináčích.

  Jaká jsou další hnojiva pro kvetoucí orchideje?
  Kromě zalévání orchidejí nálevem ze zeleného čaje můžete pro podporu jejich kvetení použít tato tekutá hnojiva.

  Vařící voda z vajec, aby orchideje znovu vykvetly

  Po uvaření vajec natvrdo si vodu z vaření ponechte. Nechte ji vychladnout a poté ji použijte k zalévání orchidejí. Vaječná skořápka má dobrý obsah vápníku, hořčíku, uhličitanu a fosforu. Tyto minerální látky se dostanou do vařící vody z vajec a slouží k hnojení rostlin.

  Banánová slupka pro stimulaci květu orchidejí
  Banánové slupky jsou bohaté na draslík a dusík. Aby vaše orchideje znovu vykvetly, smíchejte organické banánové slupky s vodou. Nechte působit 24 hodin a poté touto tekutinou orchideje zalijte.

  Voda z vaření rýže, která podpoří kvetení orchidejí
  Rýžová voda je pro rostliny dobrým hnojivem. Toto přírodní hnojivo je bohaté na škrob, dusík, fosfor a draslík. Kromě toho, že stimuluje růst rostlin, zlepšuje proces jejich fotosyntézy a stimuluje růst dobrých bakterií v půdě. Chcete-li stimulovat kvetení orchidejí, jednoduše tuto vodu nasbírejte, nechte ji vychladnout a poté ji použijte k zalévání orchidejí. Všimněte si, že voda z vaření rýže není jediným užitečným tekutým hnojivem pro rostliny. Vařící voda ze škrobnatých potravin, jako jsou brambory nebo těstoviny, může být pro vaše rostliny také užitečná.

  S těmito přírodními hnojivy můžete dosáhnout velkolepého kvetení vašich orchidejí a zároveň je udržet hydratované.