Aller au contenu
Accueil » Umístěte ji do kuchyně a po 10 minutách už neuvidíte žádné poletující mouchy.

Umístěte ji do kuchyně a po 10 minutách už neuvidíte žádné poletující mouchy.

  Umístěte ji do kuchyně a po 10 minutách už neuvidíte žádné létající mouchy.
  Neustále létají mouchy po kuchyni? S tímto málo známým prostředkem stačí pouhých 10 minut, aby zmizely.

  Není třeba říkat, že mouchy jsou nepříjemné a objevují se všude. Jejich ideálním místem je kuchyně, kde mohou najít zbytky jídla nebo se při přípravě oběda či večeře opírat přímo o talíře. Nedoporučujeme shánět repelenty, které mohou obsahovat ekologicky škodlivé nebo chemické složky, které škodí nejen životnímu prostředí, ale i vaší peněžence. Někteří odborníci prozrazují trik s nečekanou přírodní složkou bohatou na vlastnosti, které mouchy během okamžiku zaženou.

  Co mouchy přitahuje?
  Moucha je zvláštní živočich, který svůj den zakládá na hledání všech druhů potravy, zejména fermentovaných látek. Nejraději mají sirup nebo jablečný mošt či ovoce a jakýkoli jiný druh nenasytné přísady.

  Nejlepší metodou je samozřejmě použití přírodních složek, nikoliv drsných chemických repelentů, které jsou zdraví nebezpečné. Mouchy jsou tu po celý rok, napadají váš domov a kladou vajíčka na ta nejneočekávanější místa.

  Z ohleduplnosti k přírodě a dalším věcem je lepší používat repelenty s přírodními složkami, které dokážou mouchy – nebo hmyz obecně – odradit, aby se do domu nebo kuchyně už nemohly vrátit. Vyrobením parfémovaných směsí, ale pouze pro lidský čich, se tento hmyz již nemůže do tohoto domu s obtěžujícím zápachem vrátit.

  Přírodní odpuzovač much s pouhými dvěma složkami
  K výrobě repelentu, který vyžene veškerý hmyz včetně much z kuchyně, budete potřebovat následující:

  Rýžový ocet
  Plastová láhev
  Čajovou lžičku prostředku na mytí nádobí.
  Směs kombinuje složku, kterou hmyz miluje, s pronikavou vůní prostředku na mytí nádobí. Něco jako lásku a nenávist, která je během několika sekund vyžene z domu.

  Postupujeme tak, že odřízneme horní část láhve a otočíme ji dnem vzhůru, čímž vytvoříme jakýsi trychtýř. Obě části k sobě připevněte pomocí lepicí pásky. Na podlahu nalijte malé množství vody, lžíci rýžového octa a lžíci prostředku na mytí nádobí. Směs je samozřejmě třeba měnit alespoň jednou týdně, aby byla dostatečně silná.

  Mnoho lidí používá místo rýžového octa rýžovou vodu, která je stále skvělá na zbavení se kuchyňských much. Existují nějaké alternativy? Do některých rohů domu můžete také umístit misku s bílým vinným octem.