Aller au contenu
Accueil » Tyto dvě složky mají na zahradě cenu zlata: velmi silné hnojivo.

Tyto dvě složky mají na zahradě cenu zlata: velmi silné hnojivo.

  Pro zeleninovou zahradu a zahrádku, dvě vynikající a účinné složky, které tvoří hnojivo používané profesionály v tomto odvětví.

  Jak často používáte nepřirozená hnojiva pro rostliny, která jsou bohatá na konzervanty a chemické látky? Odborníci z oboru vyzývají všechny majitele rostlin, aby používali pouze přírodní hnojiva. Existují složky denního a obecného použití, které mohou být pro rostliny užitečné díky množství vlastností a výhod, které obsahují. Zejména dvě složky se v kombinaci mohou stát něčím mocným pro jakýkoli typ rostliny.

  Které dvě složky použít jako hnojivo?
  Příroda nabízí celou řadu složek, které by se měly používat nejen jako potrava, ale také k výživě rostlin na zahradě. Zvláště dvě složky, pokud se smíchají dohromady, pomáhají rostlinám růst silné a zdravé.

  První složkou jsou vaječné skořápky, které bychom nikdy neměli házet do vody. Málokdo si uvědomuje, že jsou velmi zajímavým zdrojem vápníku, který je užitečný pro udržení zdraví všech druhů rostlin. Stačí je nechat vyschnout na slunci a poté je rozemlít na mouku z vaječných skořápek. Lze je tedy použít samostatně nebo společně s jinou hlavní složkou.

  Hnojivo pro vaječné skořápky
  Banánové slupky by se nikdy neměly vyhazovat, protože obsahují jedinečné množství minerálních látek, jako je draslík a hořčík, které jsou nezbytné pro výživu a růst rostlin. Slupky se přemění na hnojivo, pokud je použijete přímo k přidání do půdy v malých kouscích nebo je budete asi hodinu vařit, dokud nevznikne tekutina bohatá na živiny.

  Banánové hnojivo
  Vaječné skořápky na jedné straně a banánové slupky na straně druhé: dvě přísady a odpad, který se často vyhazuje do koše na organický odpad. Je lepší si je ponechat a chytře je společně využít k vytvoření účinného hnojiva pro zeleninovou zahradu a zahrádku.

  Výkonné hnojivo s těmito přírodními složkami
  Při výrobě tohoto přírodního hnojiva pro rostliny postupujte následovně:

  Vaječné skořápky usušte a rozmixujte, až získáte jemnou mouku;
  Banánové slupky uvařte, nechte hodinu a pak celou noc macerovat.
  Vzniknou dva roztoky, tekutý a práškový, které se musí setkat. Vezměte mouku z vaječných skořápek a dejte ji do nádoby. Tekutinu vyrobenou s banánovými slupkami přeceďte a přidejte ji do nádoby a míchejte, dokud nezískáte jedinečný roztok.