Aller au contenu
Accueil » Trouba zanesená nečistotami? Použijte trik s kartami do myčky: budou opět jako nové.

Trouba zanesená nečistotami? Použijte trik s kartami do myčky: budou opět jako nové.

  Čištění trouby není vždy snadné. Zbytky jídla a spáleniny se usazují a obtížně se odstraňují. Chcete-li najít čistou troubu, není nutné používat chemické odstraňovače. Troubu můžete odmastit a snadno odstranit odolné skvrny pomocí tabulek do myčky nádobí. Prozradíme vám vše.

  Trouba se každý den hodně používá a snadno se zašpiní. Pokud nebudete reagovat okamžitě, skvrny se usadí a čištění trouby bude náročné. K odmaštění trouby a odstranění ucpávek vám postačí karty do myčky nádobí. Tabulky do myčky troubu velmi účinně odmastí a rozpustí připálené skvrny nebo zbytky jídla. A z dobrého důvodu jsou tyto tablety vyrobeny z koncentrovaného čisticího prostředku. Jejich abrazivní povrch z tvrdého prášku navíc umožňuje odstranit nečistoty, aniž by došlo k poškrábání povrchů trouby, zejména skla, jako je okno.

  Chcete-li troubu vyčistit, nejprve namočte tabletu do vlažné vody. Nechte ji pod vodou tak dlouho, aby nasála dostatek vody, ale aby se vám tablety nerozpadly. Poté je použijte jako houbičku a krouživými pohyby skvrny rozetřete. Pokud tableta začne vysychat, neváhejte ji znovu navlhčit vlažnou vodou. Poté přejeďte po vyčištěných plochách měkkou houbičkou z mikrovlákna, abyste odstranili veškeré zbývající nečistoty.

  Jaké jsou další přípravky na čištění znečištěné trouby?
  Kromě tabulek do myčky nádobí můžete k odmaštění a vyčištění trouby použít i další běžné domácí produkty.

  Jedlá soda na čištění trouby
  Jedlá soda je univerzální výrobek pro domácnost, který je díky svému abrazivnímu účinku velmi účinný při odmašťování povrchů a odstraňování skvrn. Tento úsporný a ekologický výrobek lze použít k čištění vnitřku trouby. V nádobě smíchejte 6 lžic jedlé sody se 2 lžícemi vody a vytvořte pastu, kterou naneste na mastné povrchy trouby. Nechte ji působit přes noc a druhý den ráno stěny otřete měkkou houbou, abyste odstranili mastné skvrny a nečistoty. Poté ji opláchněte další čistou vlhkou houbou a důkladně osušte. Citron na čištění trouby
  Citron je účinný přírodní produkt pro odmašťování a dezinfekci povrchů a odstranění nepříjemných pachů. Chcete-li vyčistit vnitřek trouby, vymačkejte do misky šťávu z jednoho citronu, pak do ní namočte čistou houbičku z mikrovlákna a přejeďte s ní po znečištěných stěnách trouby. Poklepejte houbou na stěny, aby se lépe navlhčily, a nechte ji působit 5 minut. Poté vymačkejte další citron do jiné nádoby odolné vůči troubě, abyste zachytili šťávu. Umístěte misku do trouby a zapněte ji