Aller au contenu
Accueil » Triky pro čištění kuchyňských skříněk: sbohem mastnotě a nahromaděným nečistotám

Triky pro čištění kuchyňských skříněk: sbohem mastnotě a nahromaděným nečistotám

  K vyčištění skříněk a odstranění mastnoty, která se usazuje při vaření, stačí několik jednoduchých kroků.

  Pokud často vaříte, je normální, že kuchyňská linka zůstává vždy špinavá nebo mastná, a proto je důležité umět skříňky řádně vyčistit. Stačí malé kroky k odstranění nahromaděné mastnoty, která způsobuje onu velmi nepříjemnou celkovou lepivost.

  Jak správně čistit skříňky
  Čištění skříněk není složité, ale je opravdu tak důležité, abyste mohli vařit v čistém prostředí a nebyli otrávení. Kromě toho má mastnota tendenci zachycovat i další nečistoty, například roztoče.

  Ve skutečnosti je často možné si všimnout zákalu na dvířkách a všech mastnotou nasáklých místech právě z tohoto důvodu. Naštěstí k dokonalému vyčištění všeho není nutné kupovat obzvláště drahé čisticí prostředky nebo speciální přípravky. Existují dva triky, jak získat dokonale čisté skříně.

  První z nich zahrnuje použití rostlinného oleje, jedlé sody, zubního kartáčku a flanelu. Poté smíchejte olej a jedlou sodu, dokud nezískáte krémovou směs. Pomocí zubního kartáčku vezměte trochu směsi a potřete jí zájmová místa od mastnoty.

  Směs můžete použít několikrát, protože nehrozí poškození daného nábytku. Po odstranění veškeré mastnoty lze použít vlhký hadřík; jeho účelem je odstranit zbývající zbytky mastnoty. Tento postup můžete opakovat tak často, jak chcete.

  Druhým postupem je smíchání dvou dílů octa a dvou dílů jedlé sody a míchání, dokud nezískáte hustou, krémovou hmotu. Stejně jako u prvního způsobu bude nutné drhnout kus nábytku zasažený mastnotou kartáčem a použít hadřík jako předtím. Odstranění mastnoty je tak zaručeno a vy budete mít dokonale čistý a nelepivý nábytek.