Aller au contenu
Accueil » Trik, jak izolovat okna proti chladu: Výrazně snižuje účty za energie

Trik, jak izolovat okna proti chladu: Výrazně snižuje účty za energie

  Okna jsou nepostradatelným vybavením každé domácnosti. Mohou však také způsobovat tepelné ztráty v každé místnosti. Zjistěte, jak je můžete izolovat a ušetřit náklady na energii.
  Před příchodem zimy je důležité okna izolovat, abyste zabránili tepelným ztrátám. Zjistěte, jak to můžete udělat pomocí cenově výhodného výrobku a zároveň snížit své náklady na energii.

  Jaký je trik, jak izolovat okna a ušetřit peníze za energie?
  Kondenzace na oknech v zimě
  Existuje úsporný a účinný způsob, jak správně izolovat okna, a tím je přidání jednoduché tepelné fólie nebo fólie na přesklení. Ta nejenže sníží vaše náklady na energie, ale také zlepší tepelný komfort vašeho domova.

  Tato izolační fólie se jednoduše a snadno instaluje a skládá se z tenké plastové fólie, která účinně udržuje teplo uvnitř domu a snižuje tak náklady na vytápění. Je užitečná zejména pro okna s jedním sklem. Před instalací doporučujeme okna očistit, protože budete potřebovat oboustrannou lepicí pásku, aby plastová fólie dobře přilnula. Páska se obvykle dodává spolu s izolační fólií. Poté pásku umístěte po celém obvodu okenního rámu a nastříhejte fólii na velikost odpovídající okenním sklům a oknům. Abyste ji dobře aplikovali, můžete použít fén, který udržuje několik centimetrů od plastové fólie, zabráníte tak jejímu pomačkání.

  Jaké jsou další tipy pro izolaci oken v zimním počasí?
  Existují i další triky, které můžete použít k udržení tepla ve svém domě a k úspoře peněz za energie. Zde jsou některé z nich:

  Izolujte okna bublinkovou fólií
  Bublinková fólie k izolaci oken

  Ačkoli tato metoda nemusí vypadat tak nenápadně, přesto je účinná při zajišťování izolace oken. Připravte si malou lahvičku s rozprašovačem naplněnou vodou a poté na ni nastříkejte dříve vyčištěné okno. Poté na mokrý povrch přiložte bublinkovou fólii a okraje zajistěte páskou. Tím zabráníte tepelným ztrátám. Nezapomeňte si však koupit kvalitní lepicí pásku, aby se při aplikaci bublinkové fólie neuvolnila.

  Utěsněte praskliny v oknech tmelem
  Použití tmelu k utěsnění okna
  I ta nejmenší škvíra v okně může do každé místnosti přivést čerstvý vzduch. Abyste tomu zabránili, nezapomeňte všechna okna co nejlépe utěsnit. Abyste toho účinně dosáhli, doporučujeme použít tmel. Ten utěsní všechny škvíry v oknech.

  Nainstalujte na okna tepelné závěsy

  Dalším způsobem izolace oken je instalace tepelných závěsů. Jejich podšívka totiž může blokovat studený vzduch, který by mohl vniknout do vašeho domova. Kromě toho nejen omezují tepelné ztráty, ale také dodávají vašemu domovu estetický nádech. Neváhejte je sladit se svým interiérem. Pamatujte také na to, že účinně plní svou izolační úlohu a zakrývají všechna okna.

  Jak vidíte, zateplení oken může být snadné a především úsporné. Snížíte tak náklady na své účty za energie.