Aller au contenu
Accueil » Švábi vylézají z kanalizace: stačí hrstka a už je nikdy neuvidíte

Švábi vylézají z kanalizace: stačí hrstka a už je nikdy neuvidíte

  Švábi se rádi schovávají v kanalizaci, ale jen hrstka z této složky se už nikdy neobjeví.

  Jakmile se švábi usídlí ve vaší domácnosti, může být obtížné se jich zbavit. Tito škůdci milují vlhká místa, jako jsou odtoky .

   

  Švábi, kteří vylézají z odtoku.
  Tento hmyz se v kuchyni nebo koupelně rychle množí a z potrubí ho lze vyhnat řadou opatření.

  Chcete-li se zbavit švábů v koupelnových a kuchyňských trubkách a účinně zabránit jejich zamoření, můžeme vám poskytnout rychlý a snadný prostředek.
  Odtoky jsou pro šváby velmi lákavým vstupem do vašeho domova. Nejenže se do nich dostanou přes potenciálně poškozené odtoky, ale mohou v nich také žít. Pokud se tito parazité usídlili v odtocích vašeho domu, můžeme je z našich odtoků ještě odstranit a zabránit jejich vniknutí.

  Švábi ve sprchovém odtoku
  Abyste zabránili švábům v úkrytu v potrubí, můžete omezit zdroje potravy, které švábi potřebují k přežití. Začneme tím, že si vezmeme baterku a zkontrolujeme praskliny nebo otvory v odtokových trubkách. Pokud jsou v nich nějaká místa vstupu, měli bychom je utěsnit tmelem.

  Pokud zjistíte velké otvory, můžeme je před utěsněním silikonem zakrýt ocelovou vlnou.
  Mnoho škůdců, jako jsou švábi a mouchy, přitahuje stojatá voda. Je proto důležité zajistit, aby kohoutky netekly.
  Čistota je klíčovým prvkem při odrazování švábů a všech druhů hmyzu. Například nádobí se zbytky jídla by se nemělo nechávat dlouho na dřezu.

  To je jeden z nejjednodušších způsobů, jak se šváby zamořit. Nádobí je nejlepší čistit bílým octem a vlhkým hadříkem. V každém případě je třeba udržovat místnosti v čistotě, abyste těmto parazitům nezavdali příčinu k návratu do vašeho domova.
  Protože odpadkové koše šváby přitahují, měly by být umístěny mimo kuchyň, zejména mimo dřez. Švábi milují zbytky jídla v odpadcích. Odpad by se měl vyhazovat do pevně uzavřených pytlů.

  Některá opatření sice zabrání tomu, aby švábi našli vstupní místa do vašeho domova, ale je důležité myslet na to, jak můžete zamoření zabránit.

  Jak můžete zamoření šváby zabránit?

  Dbejte na čistotu kuchyňských pracovních ploch, strojů a spotřebičů, abyste zabránili zamoření šváby. Gumové zátky lze použít také k zakrytí odtoků v kuchyni a koupelně. K tomu je třeba vždy dbát na to, aby bylo víko nádoby zavřené.
  Jak již bylo zmíněno, odpadkové koše jsou pro šváby snadným lákadlem. Odtok je pak třeba propláchnout a odstranit zbytky potravin.
  Pro správné vyčištění odtoku se můžete spolehnout na mnoho přírodních a ekologických řešení, jako je jedlá soda nebo bílý ocet, které jsou vynikajícími přírodními odblokovacími prostředky.

  Šváby v blízkosti potrubí může zahubit pouhá hrstka diatomitové zeminy. Diatomaceous earth je velmi účinný insekticidní prášek, který zabíjí všechny druhy hmyzu.

  Používá se rozsypáním tohoto prášku kolem potrubí. Snažte se nepřehlédnout žádná místa, která by mohla být místem vstupu švábů.

  Lze jej však aplikovat kdekoli v domě. Tento prášek šváby dehydratuje a zabíjí. Z preventivních důvodů však udržujte domácí zvířata a děti mimo dosah tohoto insekticidního prášku.