Aller au contenu
Accueil » Stará cédéčka nevyhazujte: pokud je doma uvaříte, budou se vám hodit.

Stará cédéčka nevyhazujte: pokud je doma uvaříte, budou se vám hodit.

  Nevyhazujte stará CD, zde je návod, jak s nimi naložit. Stačí je doma uvařit a můžete je použít. To, co s nimi můžete dělat, je úžasné.

  Před několika lety se cédéčka hodně používala, a proto se vám doma určitě budou vyskytovat nevyužitá cédéčka. Dnes jsou to chytré telefony, Youtube, Spotify, i-Tunes a další služby. CD už nikdo nepoužívá a často se vyhazují. Místo toho je lze různými způsoby znovu použít.

  Na internetu najdete tuny nápadů na opětovné využití CD a jsou opravdu rozmanité. Od náramků nebo šperků obecně až po ozdoby na vánoční stromeček. Ale třeba ještě zdobení váz, talířů, rámečků nebo čehokoli jiného technikou mozaiky pomocí spousty malých kousků starých cédéček.
  Zkrátka, způsobů opětovného použití je mnoho a rozmanitých a níže si ukážeme, jak si z cédéček vyrobit velmi pěkný stan. Co nevíte, je, že je můžete vyvařit ve vroucí vodě, abyste je mohli použít. K čemu to je? Níže se podíváme na důvod tohoto kroku a na to, jak stan postavit.

  Stan ze starých cédéček: jak na to
  Nejprve si musíte sehnat stará cédéčka a starý hrnec, který už nepoužíváte na vaření. Tato věc je velmi důležitá, protože tento hrnec se nepoužívá k vaření jídla.

  lze použít. Poté naplňte hrnec vodou a postavte ho na oheň.

  Nyní můžete do vody nasypat cédéčka a nechat je několik sekund namočené. Vyjměte je z vody a CD rozřízněte na polovinu. Poté je ihned rozkrojte, protože ve vroucí vodě se lépe rozkrajují. Budou mnohem měkčí a řezání bude snazší. Po několika minutách opět ztvrdnou.
  Poté si připravte tvary pro dvojité vykrajování, půlměsíc a hvězdičky, a začněte vykrajovat různá CD. Jakmile vystřihnete všechny díly, můžete pokračovat v sestavování. Budete potřebovat barevné stuhy, korálky, ozdoby, tylovou látku v preferované barvě, lepidlo nebo tekutý silikon.

  Stačí jen sestavit měsíc a hvězdy na stuze a vložit je do dvou tvarů vystřižených pomocí lepidla nebo silikonu. Jakmile budete mít 3 stuhy s měsícem a hvězdami, můžete je ozdobit korálky nebo různými dekoracemi podle své fantazie.
  Nakonec vytvořte jakousi růžici z tylu v barvě, kterou preferujete. Jednoduše vezměte tyl a vytvořte mašli. Poté obě strany rozstřihněte a vytvořte jakousi bambuli. Jakmile vyrobíte tři, jednu větší a dvě menší, můžete.

  společně.

  Nakonec spojte nitě s dříve vytvořenými CD a záclona je hotová. Je to velmi originální nápad a lze jej přetvořit podle vlastního vkusu, například se z něj může stát alternativní porodní oblouk. Nápadů je tolik, stačí jen použít svou fantazii!