Aller au contenu
Accueil » Proměňte svou špinavou kuchyň v čisté místo pomocí těchto 7 tipů pro úklid

Proměňte svou špinavou kuchyň v čisté místo pomocí těchto 7 tipů pro úklid

  Je samozřejmě velmi důležité, abyste se doma cítili dobře, což znamená žít ve zdravém, čistém a uspořádaném prostředí. Kuchyně může být ideálním prostředím pro šíření některých druhů nečistot. Chcete-li připravovat jídlo v optimálních hygienických podmínkách, existují jednoduché, přírodní tipy, které vám zaberou jen několik minut.

  Nemusíte strávit hodiny úklidem kuchyně, abyste ji měli čistou! Pokud není nic nepříjemnějšího než vařit na zaneřáděné pracovní desce, je naprosto možné najít zářivě čistý prostor. Stačí se řídit těmito několika tipy, které vám pomohou ušetřit čas i peníze a užít si čistou kuchyň.

  Trouba je základním spotřebičem a také místem, kde ulpívá nejvíce odolné mastnoty. Chcete-li se ho zbavit, aniž byste se vyčerpávali drhnutím, jednoduše smíchejte v misce 4 lžičky jedlé sody, 5 lžiček jablečného octa a několik kapek prostředku na mytí nádobí. Směs nalijte do trouby a nechte ji několik hodin působit, než vše vyčistíte vlhkým hadříkem.

  Dřezy z nerezové oceli jsou nevyhnutelně náchylné k dehtování v důsledku usazování vodního kamene. Abyste se jí zbavili, existuje mnoho přírodních řešení. Ocet je jedním z nich. Jednoduše dejte několik kapek na vlhký hadřík a otřete jím umyvadlo.

  Čistící vlastnosti jedlé sody jsou dobře známé. Chcete-li skříňkám vrátit lesk a odstranit odolné skvrny, můžete smíchat jeden díl rostlinného oleje a dva díly jedlé sody. Tento trik odstraní stopy mastnoty během chvilky!

  Kromě toho, že se v dřezu zadržuje vodní kámen, může být také povrchem, který podporuje hromadění mastnoty. Chcete-li se ho zbavit, není nic lepšího než polévkovou lžíci jedlé sody zalít půlkou citronu. Poté použijte k čištění povrchu citrusové plody. Nechte působit několik minut a poté opláchněte vodou. Zajistí nejen svěžest, ale také účinně ničí choroboplodné zárodky.

  Jedná se o spotřebič, který se stal v moderní kuchyni nezbytným, a proto je důležitý,V kuchyni a koupelně se ve spárách dlaždic běžně hromadí hrudky nečistot. Chcete-li se jich zbavit, připravte si směs vody a jedlé sody, dokud směs nevytvoří pastu. Před odpařením nechte působit ocet a poté vydrhněte zubním kartáčkem. Bez ohledu na to, jak dobře se o kuchyň staráte, může někdy vzduch znepříjemňovat zápach z vaření. Doporučujeme nalít do hrnce trochu octa a zahřát ho, aby výpary vyčistily vzduch v kuchyni.