Aller au contenu
Accueil » Proč nikdy nedávat utěrku na dvířka trouby?

Proč nikdy nedávat utěrku na dvířka trouby?

  Utěrky jsou nepostradatelným kuchyňským náčiním. Velmi často se používají k sušení nádobí, čištění stolu nebo osušení rukou při vaření. Aby rychleji uschly, zavěšují se obvykle na dvířka trouby. Je to dobrý nebo špatný nápad? Rozšifrování.
  Otření nádobí čistým hadříkem a jeho následné zavěšení na dvířka trouby pro rychlejší schnutí se zdá být praktickým gestem bez reálného nebezpečí. Tato volba by však byla vším možným, jen ne rozumnou, a mohla by s sebou nést i určitá rizika.

  Proč bychom měli přestat věšet utěrku na dvířka trouby?
  Pokud jste zvyklí věšet utěrku na dvířka trouby, okamžitě s tím přestaňte! Toto gesto je všechno, jen ne hygienické a představovalo by riziko pro vaše zdraví i zdraví lidí ve vašem okolí.

  Čajová utěrka na dvířkách trouby, nehygienické gesto Čajové utěrky na dvířkách trouby.

  V kuchyni najdete různé typy utěrek. Zatímco některé slouží k sušení nádobí, jiné lze použít k čištění stolu nebo k osušení rukou při vaření.

  Tato různá použití umožňují omezit množení bakterií, aby se zabránilo riziku otravy potravinami. Stejně jako dvířka chladničky nebo jiných domácích spotřebičů mohou být i dvířka trouby živnou půdou pro bakterie. Jen málo lidí se obtěžuje umýt si ruce před otevřením dvířek trouby. Proto se nedoporučuje pokládat na dvířka tohoto spotřebiče hadřík používaný k sušení nádobí nebo utírání rukou. Je to především otázka hygieny a čistoty!

  Tipy pro udržování utěrek v čistotě a bez bakterií
  Většině bakterií se daří ve vlhkém a teplém prostředí. To platí zejména pro kuchyňské utěrky, které často visí na dvířkách trouby nebo v blízkosti dřezu. Je proto důležité učinit správná gesta, aby byly čisté a bez bakterií.

  Utěrky perte v pračce při vysoké teplotě Nastavení pračky

  K odstranění bakterií přítomných na utěrkách nestačí pouhé praní. Kromě toho se obtížně absorbují mastné skvrny, které se na nich hromadí. Nejlepší je vložit je do pračky a spustit program na 90 °C. Neváhejte,

  Pro dosažení optimálních výsledků přidejte jedlou sodu do svého obvyklého pracího prostředku. Nejenže vaše prádlo změkčí, ale má také čisticí a rozjasňující účinek.

  Namočte utěrky do směsi vody a krystalků jedlé sody.
  Chcete-li mít ručníky dokonale čisté, můžete je ponořit do umyvadla s horkou vodou s přidáním krystalků sody. Nechte je hodinu odpočívat, než je vložíte do pračky a spustíte běžný prací cyklus. Poté je usušte na vzduchu nebo nejlépe na slunci. Krystalky sody umožňují změkčení prádla a jeho přirozenou dezinfekci.

  Uložení utěrek na vhodných místech Zavěste utěrky na úchytku skříně.

  Existuje mnoho řešení pro skladování čajových utěrek. Prvním z nich je použití nástěnného držáku v blízkosti kuchyňského okna. Cílem je udržet je mimo vlhká místa v kuchyni. Je to také rychlé a účinné řešení pro sušení. Obklad stěny musí být přesto odolný proti vlhkosti. Druhou možností je zavěsit je na držáky na ručníky, které lze umístit na vnitřní stranu dvířek skříňky pro čisté ručníky a na vnější stranu pro mokré a použité ručníky.