Aller au contenu
Accueil » Proč musíte jednou za měsíc vyhodit kartu do myčky do záchodu? Trik chytrých hospodyněk

Proč musíte jednou za měsíc vyhodit kartu do myčky do záchodu? Trik chytrých hospodyněk

  Koupelna je domácí prostředí, které vyžaduje důkladný a neustálý úklid, protože se zde množí bakterie. Nejkritičtějším místem, kde se mohou bakterie skrývat, je toaleta, kterou je třeba často dezinfikovat. Zde je jednoduchý a účinný způsob, jak z toalet odstranit všechny skvrny od nečistot, ale také je v případě potřeby uvolnit.
  Většina lidí se stále častěji vyhýbá chemickým látkám, které mohou dráždit kůži i dýchací cesty. Proto existují každodenní výrobky, které jsou mnohem méně škodlivé a stejně účinné při odstraňování nečistot a bakterií na toaletě bez přímého kontaktu s pokožkou.

  Proč by se měly na toaletě používat tablety do myčky nádobí?
  Toalety se v domácnosti rychle zašpiní. Může se také stát, že se odtoková trubka čas od času ucpe, například příliš velkým množstvím toaletního papíru.

  Tableta do myčky nádobí
  K čištění toalet
  Tabulátory do myčky nádobí mají různé možnosti použití při čištění. Mnozí z nás je používají k čištění pračky, oplachování trouby nebo odstraňování připálenin z pánve. Vyplatí se mít doma balení tablet, i když nemáte myčku, protože jsou užitečné pro čištění více předmětů a povrchů. Hoďte tabletu do záchodu a uvidíte výsledek.

  S nečistotami a ucpanými toaletami pomáhá karta na mytí nádobí. Je dokonalou náhradou za toaletní saponát, ale také uvolňuje potrubí. Stačí vhodit 1 tabletu do myčky nádobí do záchodové mísy a počkat 20-30 minut.

  Pastilku lze také nechat v toaletě přes noc, účinek bude ještě lepší. Po rozpuštění přípravku vyčistěte vnitřek toalety záchodovou štětkou a důkladně opláchněte vodou. Záchodové prkénko je pak čisté. Tento trik používejte jednou měsíčně, abyste udrželi toaletu čistou.

  Zablokování toalety
  Pokud toaleta nepříjemně zapáchá a voda odtéká příliš pomalu, můžete použít kartu do myčky nádobí nejen jako čisticí prostředek pro domácnost, ale také jako čisticí prostředek.

  Stačí, když do záchodu vložíte 1 kartu do myčky a zalijete ji 2 sklenicemi horké vody. Tato metoda nefunguje, pokud je toaleta zcela ucpaná.

  Jak odstranit vodní kámen z toalet pomocí octa?
  K čištění toalet
  Pinterest

  Stejně jako nečistoty se i vodní kámen může v toaletě rychle usazovat. Co ale dělat, když jsou skvrny odolné? Tento postup se doporučuje zejména v případě, že se na toaletě přes veškerou snahu tvoří nevzhledné, více či méně nažloutlé skvrny.

  Očistěte povrchy kartáčem, abyste odstranili nečistoty, a poté je opláchněte.
  Do toalety nalijte 1 litr octa.
  Doba namáčení: přibližně 1 hodina při běžném znečištění; při silnějším znečištění alespoň 3-4 hodiny nebo přes noc.
  Vyčistěte (kartáčem) a poté spláchněte.
  Nakonec můžete pelety použít i k jiným účelům. Pokud koše vydávají nepříjemný zápach, je důležité je vyčistit. Můžete je naplnit horkou vodou, vhodit do nich tabletu do myčky, aby se rozpustila, nechat několik hodin působit a poté vše vyprázdnit a vypláchnout.

  Tableta do myčky nádobí je univerzální na skvrny v domácnosti, a proto ji lze použít na několika místech v domě, kde jsou skvrny a pachy odolné.