Aller au contenu
Accueil » Přírodní trik, jak odstranit plíseň z domu: zmizí za 1 hodinu bez chemikálií

Přírodní trik, jak odstranit plíseň z domu: zmizí za 1 hodinu bez chemikálií

  Přírodní trik, jak odstranit plíseň z domu: zmizí za 1 hodinu bez chemikálií
  Hromadění vlhkosti, špatné větrání, problémy s infiltrací… Mnoho faktorů může vést ke vzniku plísní na stěnách. Způsobují jejich nevzhlednost, ale také nebezpečné zdravotní problémy. Pak je nutné je odstranit a k tomu vám nabízíme ekologický a úsporný trik, jak tyto mikroskopické plísně porazit.
  Důkladný úklid vašeho domova se neobejde bez boje s plísněmi a prevence jejich výskytu. Zde je přírodní prostředek, jak se jich zbavit.

  Jak bojujete proti plísním ve vaší domácnosti? Přírodní prostředek se dvěma složkami
  Je pravda, že na trhu je mnoho prostředků na odstranění plísní, které fungují velmi dobře, ale mnohé z nich obsahují chemikálie a toxické látky. Rozhodněte se pro ekologicky šetrný úklid a používejte pouze přírodní ingredience, které již pravděpodobně máte doma.

  Bílý ocet a jedlá soda k odstranění skvrn od plísní
  Vzhledem k tomu, že bílý ocet obsahuje kyselinu octovou, která mu propůjčuje odvápňovací, skvrny odstraňující a dezinfekční vlastnosti, a jedlá soda pohlcuje vlhkost, která umožňuje růst plísní, pomáhá kombinace těchto dvou složek tento problém velmi účinně řešit.
  Co budete potřebovat:
  Potřebujete: 200 g jedlé sody

  10cl vody
  15 cl koncentrovaného bílého octa o teplotě 14 stupňů
  Postupujte takto:
  V prvním kroku si připravte jakousi pastu smícháním jedlé sody s trochou vody a nalijte ocet do lahvičky s rozprašovačem.
  Poté naneste pečicí pastu přímo na místa postižená plísní (stěny, stropy, spáry atd.).

  Nechte působit 1 hodinu a poté celý ošetřovaný povrch postříkejte bílým octem. Vznikne tak chemická reakce v podobě pěny, která usnadní odstranění a likvidaci stop po plísni.
  Nechte působit asi deset minut a poté skvrny otřete houbou.
  Opláchněte vodou z vodovodu nebo octem zředěným vodou.
  Jedlá soda a ocet

  Další prostředky na skvrny od plísní

  Stejně jako ocet a jedlá soda existují i další metody, které jsou proti skvrnám od plísní velmi účinné.

  – Peroxid vodíku k ošetření plísní

  Nalijte 3% koncentraci peroxidu vodíku do lahve s rozprašovačem, poté postříkejte ošetřovaná místa a nechte deset minut působit. Poté skvrny od plísní vydrhněte kartáčem a následně otřete vlhkým hadříkem. Pokud skvrny od plísní nezmizí, postup znovu opakujte.

  Tento antibakteriální, antivirový a antimykotický roztok, který najdete ve většině lékárniček, dokáže účinně léčit plísně. Peroxid vodíku lze ve skutečnosti bezpečně aplikovat na různé povrchy, včetně kuchyňských desek, koupelen a van.

  Peroxid vodíku

  Citronová šťáva proti skvrnám od plísní
  Vymačkejte šťávu ze 3 až 5 citronů do šálku a nastříkejte ji přímo na ošetřovanou plochu. Nechte působit 5 minut a poté povrch otřete vlhkým hadříkem. Pokud plíseň nezmizí, můžete přípravek aplikovat podruhé a poté vydrhnout zubním kartáčkem. Když skvrny zmizí, jednoduše je důkladně opláchněte čistou vodou.

  Citron je vynikající přírodní dezinfekční a dezinfekční prostředek. Jeho vysoká koncentrace kyseliny citronové pomáhá rozkládat plísně a usnadňuje jejich odstranění.

  Plíseň na stěně-1

  Odstranění a zničení plísní ve vaší domácnosti by mělo být vaší nejvyšší prioritou. Díky těmto velmi úsporným přípravkům se jí můžete konečně zbavit a zachovat si zdraví.