Aller au contenu
Accueil » Postříkejte parapet směsí 1 USD. Plíseň bude navždy pryč, aniž byste museli drhnout

Postříkejte parapet směsí 1 USD. Plíseň bude navždy pryč, aniž byste museli drhnout

  Plíseň na oknech je častým problémem. Nejenže je nevzhledná, ale může být také škodlivá pro zdraví vaše i vaší rodiny. Zjistěte, jak se plísně na oknech zbavit a zabránit jejímu opětovnému výskytu!
  Plísně jsou toxické a zdraví nebezpečné. Jedná se o plíseň s modrým nebo zeleným zbarvením, která se vyskytuje v místech se zvýšenou vlhkostí. Nejčastěji v kuchyni nebo koupelně, ale nejen tam. Často se vyskytuje také na okenních rámech a parapetech. Naštěstí existují účinné způsoby boje proti ní.

  Jak se zbavit plísní na plastových oknech?
  Bílým octem
  Plíseň se může objevit na oknech, rámech a parapetech. Plíseň má ráda chladná, špatně větraná a vlhká místa, to je dobře známo. Ve většině případů je příčinou nesprávně instalovaná tepelná izolace, netěsná střecha, vlhké stěny nebo nevhodně instalovaná okna. Existuje však účinný způsob, jak se plísní zbavit pomocí octa.

  Než jej začnete používat, chraňte se. Nasaďte si masku, ochranné brýle a rukavice a poté parapet osušte papírovou utěrkou. Nalijte šálek bílého octa do lahve s rozprašovačem a postříkejte místa, kde se plíseň vytvořila. Nechte působit hodinu a poté vydrhněte kartáčem. Nakonec parapet otřete papírovými utěrkami. To je vše !

  S bělidlem
  Pokud plíseň po ošetření octem zcela nezmizela, je vhodné ji ošetřit bělidlem. Smíchejte šálek bělidla a šálek vody v lahvi s rozprašovačem a poté postříkejte postižená místa. Nezapomeňte, že i ta nejmenší plíseň se může rychle rozšířit, proto se vyplatí postupovat opatrně. Po postřiku postižená místa vydrhněte kartáčem, poté opláchněte vodou a osušte.

  Proč se mi na oknech tvoří plíseň?
  Nekvalitní okno bez tepelné pojistky může vytvářet vlhkost. To je způsobeno vysokým teplotním kontrastem mezi vnitřní a vnější stranou místnosti. Teplý vzduch v místnosti narážející na velmi studené sklo a rám okna kondenzuje a vytváří vodu, která může kapat na stěnu a způsobovat skvrny od plísní.

  Co mohu udělat, aby se plíseň nevrátila?
  Plíseň je velmi běžný druh plísně, jejíž spory se neustále vznášejí ve vzduchu. Když tyto spory dopadnou na mokrý nebo vlhký povrch, začnou se množit a vzniknou škodlivé plísně. Abychom zabránili vzniku plísní, je praktické udržovat vlhkost v našem domě mezi 30 a 50 %. Stejně tak je důležité co nejrychleji opravit netěsnosti nebo kapky, protože plísně se vytvoří do 24 až 48 hodin.

  Jak odstranit plíseň ze stěn ložnice, pokud jste alergičtí?
  Přestože ocet nebo bělidlo dokáží plísně dobře zničit, výpary uvolňované z této směsi mohou být pro někoho škodlivé, zejména pokud má alergie nebo dýchací potíže. Pokud dáváte přednost přírodní alternativě, která je proti plísním stejně účinná, vyzkoušejte jednu z následujících možností:

  Smíchejte jeden šálek boraxu v 1 litru horké vody. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte ji na skvrnu od plísně. Nechte půl hodiny působit a poté vyčistěte hadříkem.
  Nalijte trochu destilovaného bílého octa do láhve s rozprašovačem (nemíchejte s vodou!) a nastříkejte na skvrny od plísně. Nechte působit několik minut a setřete hadříkem bez oplachování. Do lahve s rozprašovačem můžete také přidat neředěný peroxid vodíku a nastříkat ho na skvrny od plísní. Nechte působit 10 minut a vyčistěte hadříkem, ale vždy bez oplachování.
  V lahvičce s rozprašovačem smíchejte půl lžičky jedlé sody s vodou. Poté nastříkejte na skvrny a vydrhněte kartáčkem. Opláchněte a osušte.
  Smíchejte čajovou lžičku tea tree oleje v šálku vody. Směs nastříkejte na skvrny a poté je vyčistěte hadříkem.