Aller au contenu
Accueil » Pokud to uděláte se svou orchidejí, bude kvést po celý rok: ani zahradníci to nepoznají.

Pokud to uděláte se svou orchidejí, bude kvést po celý rok: ani zahradníci to nepoznají.

  Problémy s péčí o orchideje? Zde je jednoduchý trik, jak se o ně lépe starat a udržet je kvetoucí a svěží.

  Orchideje patří mezi nejkrásnější a nejúchvatnější pokojové rostliny. Správná péče o ně však není vždy tak snadná. Pojďme se podívat na jednoduchý trik, který nám pomůže mít vždy kvetoucí orchideje.

   

  Orchideje, pokojové rostliny par excellence
  Pěstování orchidejí v domácnostech se v posledních letech prudce rozšířilo. Ještě před časem bylo jejich pěstování určeno pouze těm, kteří vlastnili skleník, a to právě kvůli jejich tropickému původu. Navíc jejich cena byla notoricky známá, takže cena a péče většinu lidí od jejich nákupu odrazovala. Co se v těch letech stalo? Jednoduše se objevily odrůdy orchidejí, které snadno odolávaly našim teplotám, protože pocházejí z chladnějšího prostředí a dokonale se přizpůsobily našim domovům, aniž by nutně musely mít skleník. Vzhledem k jejich velké oblibě se i cena některých exemplářů stala dostupnou pro každého, což znamená, že orchideje jsou velmi běžnými pokojovými rostlinami.
  Jsou nesmírně jemné a rafinované a nepochybně dodají každému prostředí noblesu.

  V současnosti existuje mnoho odrůd s květy nejrůznějších tvarů a barev, s drobnými exempláři i s těmi opravdu velkými. Chcete-li orchidej chovat v interiéru, stačí ji udržovat ve světlém prostředí, ale ne v přímém kontaktu se slunečním světlem. I přes všechna opatření se však často stává, že rostliny nekvetou a zůstávají v jakémsi klidovém stavu. Podívejme se, jak je můžeme nejlépe vyléčit a pomoci jim k rozkvětu.

  Jak nejlépe pečovat o orchideje
  V první řadě je důležité umístění rostliny. Jak již bylo zmíněno, postačí světlé, ale ne slunné místo . Dbejte na to, aby měla orchidej vysokou průhlednou vázu. Pokud ne, pořiďte si ji a přesaďte ji. Přesazování orchideje není obtížné, ale vyžaduje pozornost. Nejprve identifikujte případné zčernalé kořeny a nebojte se je zkrátit. Poté připravte substrát na bázi kůry, rostlinu umístěte do květináče a zasypte ji tzv.
  Po umístění do nejvhodnější vázy se podívejme, jak o ni pečovat se zálivkou. Orchideje mají raději vodu bez vápna, proto je vhodné používat destilovanou vodu. Rostliny můžete zalévat jednou týdně tak, že je necháte ve vodě alespoň 30 minut.

  nebo zaléváním shora do strany, aby voda nepadala na listy. Nezapomeňte odstraňovat zbytky vody, protože orchideje nemají rády stagnaci. To jsou základní zásady péče o orchideje . Nyní se podíváme na spolehlivou metodu, jak je udržet v dobrém stavu.

  Jak mít orchideje vždy kvetoucí a svěží
  To, co si ukážeme, je metoda, kterou zná jen málokdo, ale která díky vlastnostem použité suroviny zaručí vašim orchidejím nádherný květ.
  Vše, co potřebujete, je stroužek česneku . Jak ho nejlépe použít, se dozvíte zde.
  Stačí česnek nakrájet na malé kostičky a vložit do vzduchotěsné skleněné nádoby. Poté přidejte litr vody a sklenici uzavřete přikrytím utěrkou. Směs nechte alespoň jeden den odpočívat a kvasit ve tmě a poté ji pomocí sítka přefiltrujte do láhve, abyste získali pouze tekutinu. Tuto směs vody a česneku lze používat střídavě s vodou a je velmi užitečná pro dodání síly a vitality vašim orchidejím, aby mohly prospívat po celý rok.