Aller au contenu
Accueil » Plátky citronového mascarpone

Plátky citronového mascarpone

  Plátky citronového mascarpone

  Chuť mých citronových mascarpone plátků trochu připomíná « Kinder Paradiso », jenže ty moje chutnají mnohem lépe. Lehký, tenký citronový piškot s jemným mascarpone a citronovým krémem. Tyto řezy jsou také rychle připravené.

  Ingredience a příprava pro formu na pečení o rozměrech přibližně 28 x 17 cm

  Nejprve na krém ušlehejte 500 g mascarpone s 1 lžičkou citronové kůry, 2 lžícemi citronové šťávy, 100 g moučkového cukru a 2 kg ztužovače smetany do krémové konzistence. Pak opatrně vmíchejte 1 šálek šlehačky. Krém chladíme až do doby, kdy je připraven k plnění.

  Na citronové těsto vyšleháme 3 vejce s kůrou z jednoho citronu, 150 g cukru, 1 PL vanilkového cukru a špetkou soli do pěny. Poté vmíchejte 75 ml minerální vody a 2 lžíce citronové šťávy.

  Smíchejte 75 g mouky, 75 g kukuřičné mouky a 2 lžičky prášku do pečiva. Do těsta střídavě vmíchejte moučnou směs a 60 g vychlazeného rozpuštěného másla.

  Těsto rozdělte na polovinu, rozetřete do dortového rámu a pečte v předehřáté troubě při 180 C přibližně 7 minut, dokud nezesvětlá. Totéž proveďte s druhou polovinou těsta.

  Po upečení vyjměte piškot z pečicího papíru a naplňte ho citronovým krémem z mascarpone. Nakrájejte 2. piškot na plátky a pokryjte jimi krém. Nakonec posypeme moučkovým cukrem a podáváme vychlazené.