Aller au contenu
Accueil » Papírové utěrky vložte do lednice: Trik, který řeší velký problém

Papírové utěrky vložte do lednice: Trik, který řeší velký problém

  Mnoho lidí tráví v kuchyni spoustu času. Nejen přípravou dobrých pokrmů, ale také úklidem, který se často ukáže jako velmi únavný. V ideálním případě bychom tím samozřejmě chtěli strávit co nejméně času, abychom si mohli užívat více kvalitního času se svými blízkými. To je v pořádku, jen se s vámi chceme podělit o několik užitečných tipů, díky kterým si budete moci pořádně oddechnout!
  Co se týče domácích prací, určitě se každý den naučíme něco nového. Nakonec je to taková útěcha: čím usilovněji pracujete na údržbě domácnosti, tím více se vám podaří objevit netušených tipů a triků. Ať tak či onak, vždycky budeme milovat ty nejšikovnější způsoby, jak minimalizovat úkoly a námahu.

  Abychom vám opět pomohli s úsměvem, přinášíme vám několik chytrých tipů, které se vám mohou hodit nejen při úklidu kuchyně, ale i při přípravě dalšího jídla!

  Papírové utěrky v chladničce, které usnadňují čištění
  Papírové utěrky

  Papírové utěrky jsou užitečné zejména při čištění plastových krabiček na ovoce a zeleninu ve spodní části chladničky a poliček na dveřích chladničky.

  Jejich specialita: zachycují kousky, které vypadávají ze zeleniny, a pohlcují přebytečnou vlhkost, která se v chladničce sráží. Pokud potraviny skladujete ve sklenicích, mohou na policích zůstat lepkavé kroužky.

  Tyto sklenice vyložte papírem. Možná to vypadá nevzhledně, ale při příštím úklidu vám to ušetří spoustu práce.

  Další tip: police v chladničce obalte potravinovou fólií. Poličky vyjměte, důkladně je umyjte a osušte. Poté je zabalte do potravinové fólie. Až je budete příště uklízet, jednoduše vyměňte potravinovou fólii.

  Několik tipů pro vaření a přípravu pečiva
  Pokud jste do polévky přidali hodně soli, nezoufejte, nemusíte začínat od začátku. Stačí do přesolené polévky přidat dva bílky a chuť se opět vyrovná. Ve skutečnosti absorbují velkou část soli. Pokud se vejce do polévky nevejdou, můžete bílky jednoduše vydlabat.

  Vaječné bílky

  Pokud nemůžete upečený moučník, například koláč, vyjmout z formy, musíte povrch formy ochladit. Za tímto účelem namočte kus papíru do studené vody a položte jej na formu.
  Jak lze snáze a bez větší námahy oloupat česnek? Jednoduše odřízněte tvrdou část a česnek rozdrťte plochou stranou nože. Slupka se oddělí sama.
  Jak rychle oloupat brambory? Jakmile jsou brambory uvařené ve slupce, osušte je papírem a ihned je vhoďte do mísy se studenou vodou. Díky tomuto triku půjde slupka z brambor snadno dolů.
  Pod prkénko na krájení položte kus papíru, aby vám při krájení zeleniny nebo masa neklouzalo.
  Pomocí trouby upečte několik vajec najednou. Zapomeňte na klasický recept na vejce natvrdo: vložte je na 30 minut do trouby při teplotě 150 °C. Můžete tak uvařit desítky vajec najednou!
  Nůž s horkou čepelí na krájení cibule
  nakrájejte cibuli

  Jak můžete efektivněji krájet cibuli? Existuje mnoho tipů, jak krájet cibuli. E

  Jedním z nich, pravděpodobně nejčastěji používaným, je opláchnutí nože a cibule vodou nebo přímé krájení horkým nožem. Pokud se chcete zbavit zápachu cibule, který vám zůstává na prstech, potřete si ruce plátkem syrové brambory a poté je opláchněte studenou vodou.
  Další tipy:
  muškátový oříšek nastrouhaný najemno
  Máte zbytky muškátového oříšku, které jsou příliš malé na to, abyste je mohli nastrouhat? Použijte mlýnek na pepř poté, co jste v něm rozemleli část syrové rýže, a pořádně ho vyčistěte.

  Ztuhlý cukr se zachytil
  Vytvořily se ve vašem hnědém cukru velké tvrdé bloky? Vložte ho do potravinářského sáčku se zipem a 1 plátkem jablka. Uchovávejte jej na suchém místě po dobu 2 dnů a váš cukr získá zpět svou tekutost.

  Rýže ohřátá až na vrchol
  Vaše porce ohřívané rýže v mikrovlnné troubě si zachová svou plnou nadýchanost, pokud na ni před spuštěním časovače položíte 1 kostku ledu. Před podáváním nezapomeňte zkontrolovat, zda je rýže dostatečně horká!