Orchideje, petúnie, růže, muškáty a mnoho dalších rostlin kvete bez přerušení.
Co mají společného rostliny, jako jsou orchideje, petúnie, růže a muškáty? Pokud chceme, aby kvetly, je třeba je správně krmit a zalévat.
Přestože se jedná o rostliny s různými potřebami, pokud jde o světlo, vodu a živiny, existuje několik obecných rad, které vám pomohou mít vždy kvetoucí rostliny.
Rostliny orchidejí, petúnií, růží, muškátů vždy v plném květu.
Jaro je ideálním ročním obdobím pro pěstování mnoha rostlin. Některé rostliny, které lze považovat za vhodné pro jarní pěstování, jsou letničky.
Ve skutečnosti je možné pěstovat jednoleté květiny, jako jsou petúnie, begonie, impatiens a měsíčky. Jedná se o snadno pěstovatelné rostliny, které vytvářejí poutavé, barevné květy.
Na jaře kvete také mnoho trvalek, například kosatce, narcisy a tulipány. Tyto rostliny kvetou každý rok a mohou vytvořit pestré a příjemné zahrady.
Pokud máte dostatek místa, můžete vysadit i ovocné stromy, a jaro je ideální dobou pro jejich výsadbu, aby se před létem dobře ujaly.
Jaro je také vhodnou dobou pro výsadbu bylinek, jako je bazalka, máta, rozmarýn a tymián. Tyto rostliny lze pěstovat v květináčích nebo na zahradě a jsou ideální pro dochucení pokrmů.
Je třeba mít na paměti, že rostliny mají specifické nároky na světlo, vodu a živiny, proto se ujistěte, že jste vybrali rostliny vhodné pro vaše podnebí a oblast pěstování a že dodržujete konkrétní pokyny pro péči o každou rostlinu, kterou chcete pěstovat.
Velmi důležitý je řez, proto je dobré odstraňovat odkvetlé květy a odumřelé části rostlin, abyste podpořili nepřetržité kvetení.
Rostliny by měly být pravidelně hnojeny vyváženým hnojivem pro kvetoucí rostliny. Obecně platí, že petúnie, muškáty a růže potřebují pro podporu kvetení hnojiva s vysokým obsahem draslíku, zatímco orchideje potřebují speciální hnojivo pro epifytické rostliny (které nezakořeňují v půdě).
Jak je přimět, aby kvetly bez přestávky
Podívejme se, jak podpořit aktivní růst a bohaté kvetení zahradních květin, jako jsou růže, petúnie, muškáty, fialky a další rostliny.
Zajistěte rostlinám dostatek slunečního světla. Většina těchto rostlin potřebuje alespoň 6 hodin přímého světla denně. Růže potřebují také dobré ranní slunce.
Poskytnutím « zálivky » dodáme rostlinám dusík pro bujný růst listů a fosfor pro růst a vývoj kořenů. Stejně tak draslík pro aktivní výhony a bujné kvetení a mnoho mikro a dalších živin.
Vyvarujte se také přílišného nebo naopak malého zalévání. Pravidelně kontrolujte vlhkost půdy a zalévejte pouze tehdy, když je povrch půdy suchý. Obecně platí, že petúnie, muškáty a růže je třeba zalévat pravidelně, zatímco orchideje vyžadují specifičtější režim zalévání.
Zálivka pomáhá obnovit i křehké a zažloutlé květy a dodává jim bujnější růst.
K přípravě této zálivky potřebujeme ovesné vločky, k tomu vezmeme půl sklenice ovesných vloček a nasypeme je do litrové sklenice.
Naplníme ji až po okraj teplou vodou a necháme dva až tři dny odležet. Poté roztok přefiltrujeme a zředíme vodou v poměru 1 tekutina ku 4 vodám a nakonec ho
kořeny rostlin.
Pokud chcete květiny na zahradě přikrmovat, můžete si připravit roztok z 10 litrů vody s šálkem ovesných vloček. Poté jej nechte tři dny louhovat, pokaždé promíchejte a poté touto vodou zavlažujte rostliny.
Roztok není třeba prolévat, stačí na něj nasypat další zeminu.