Aller au contenu
Accueil » Omotejte potrubí hliníkovou fólií: ušetříte spoustu peněz

Omotejte potrubí hliníkovou fólií: ušetříte spoustu peněz

    Je důležité udržovat koupelnu a kuchyň v dobrém hygienickém a čistém stavu. Všechno se leskne, všechno je uklizené, všechno je vydezinfikované, ale jediné mínus: nepříjemné pachy! Trvalý, až se z něj dělá nevolno! Nepropadejte panice, existují přírodní a úsporná řešení. Zde je několik tipů, jak tyto pachy neutralizovat a učinit tyto dvě místnosti zdravějšími a příjemnějšími.
    Nepříjemné pachy obvykle pocházejí z odtoků. Nejsou známkou nedostatečné hygieny ve vaší domácnosti. Do potrubí se dostávají všechny druhy odpadu: organické zbytky, nasycené tuky, kuchyňský odpad nebo odpad z mytí nádobí. Na rozdíl od amerického sortimentu nejsou naše sifony zatím vybaveny drtiči… Voda stagnuje v kolenech a zanechává po cestě usazeniny, které se ve směsi s vápencem, solí a dalšími suspendovanými minerály rozkládají ještě více než v uzavřeném středu! Nemusíte si dělat starosti ani se honem honem shánět po nejrůznějších průmyslových přípravcích, které jsou škodlivé pro vás, rodinu i potrubí. Máte po ruce vše, čím můžete tento druh nepříjemností vyřešit. Proto se na to pojďme podívat,

    Jak odstranit nepříjemné pachy z kuchyně a koupelny?
    Naléhavě zasáhněte přírodními produkty
    V kanalizační síti je nervovým centrem a nejcitlivějším místem sifon. Může vést k

    Může dojít ke stagnaci vody. Usazuje se v ní tuk a nečistoty… Je třeba ji demontovat! K tomu nepotřebujete technika. Připravte si kbelík, mop, měkké rukavice a nastavitelný klíč a také své přírodní produkty, například kávovou sedlinu.
    Klíč nasaďte na plastovou objímku umístěnou pod otvorem dřezu nebo umyvadla a otočte jím proti směru hodinových ručiček. Dávejte pozor na stříkající vodu! Hlavice a hlavní potrubí se od sebe oddělí: tudy se vypouští stojatá voda, ale ne zbytek! To provedete tak, že otočíte hlavicí sifonu směrem dolů a necháte ji vytékat. Nyní se budete zabývat usazeninami. Použijte kávovou sedlinu a nechte ji 15 minut působit. Nakonec sifon vypláchněte a znovu jej sestavte. Kanalizaci se nyní uleví, vám také!

     

    Trik proti nepříjemným pachům
    Příčinou těchto nepříjemných pachů je tedy hromadění. Možná jste se s tím setkali u známých: Odtokové trubky v kuchyni, na toaletě nebo v koupelně jsou zabalené do hliníkové fólie. Její vrstva chrání potrubí před chladem. Při vystavení teplu zůstávají usazeniny rozpustnější a bez problémů projdou sifonovou zkouškou.

    Co dělat v případě ucpání potrubí?

    Potrubí je velmi vytížené a může se kdykoli ucpat. Stačí kamínek, malá kostička a začne se hromadit. Je proto třeba připravit pastu z produktů, které používáte každý den.
    Smíchejte třetinu sklenice prostředku na mytí nádobí s kávovou sedlinou a jedlou sodou a vytvořte jakýsi krém, který vylijete do odtoku. Nechte působit a poté vodu vypusťte. Takto prostředek na mytí nádobí zaútočí na mastnotu, hydrogenuhličitan ji rozpustí a kávová sedlina dezinfikuje a uvolňuje nepříjemné pachy.

    Filtr ve dřezu, který zabrání nepříjemnému zápachu
    K tomu je nutné přestat nechat vše procházet potrubím. Na všechny odtoky nainstalujte malé plastové nebo nerezové filtry. Ty zadrží nejdůležitější organické látky. Kromě toho můžete nejvíce znečištěnou vodu odvádět jinam než do dřezu nebo umyvadla.

    Jak jste pochopili, nepříjemné pachy jsou přirozené a můžete se jich rychle zbavit pomocí přírodních a úsporných produktů!