Aller au contenu
Accueil » Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak nabrousit jakýkoli nůž jako břitv

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak nabrousit jakýkoli nůž jako břitv

  Zde je velmi dobrý způsob, jak si nabrousit nůž. Pokud jej použijete, bude váš nůž ostrý jako břitva. Vyzkoušejte to a budete překvapeni.

  Nože jsou nezbytnou součástí každé kuchyně. Pomáhají při krájení, sekání, otevírání, ztenčování, zkrátka jsou opravdu nezbytné. Hned po zakoupení jsou vždy velmi ostré, ale víte, že pokud s nimi budete zacházet nesprávně, čepel už nebude řezat jako dříve, a proto je třeba vědět, jak s nimi zacházet.

  Koupit dobré nože není složité, ale musíte vědět, jak je správně brousit, aby byly vždy účinné. Na trhu najdete nože vyrobené z různých materiálů. A ve skutečnosti je výběr opravdu široký a někdy je dokonce těžké se při nákupu rozhodnout.
  Najdeme zde ty vyrobené z nerezové oceli, která na rozdíl od oceli samotné nerezaví. Jedná se o jeden z nejčastěji vybíraných nožů, právě pro jeho kvalitu, ale také odolnost. A pak keramické, které se doporučují zejména v případě, že musíte krájet kyselé potraviny . Je velmi odolná a velmi praktická, protože je velmi lehká. Je však velmi choulostivá.

  Jak nabrousit nůž
  Chcete-li si ověřit, zda jsou vaše nože naprosto účinné, můžete nejprve provést několik testů. Pokud zjistíte, že se při krájení rajčete, houbičky na mytí nádobí nebo obyčejného papíru nic neděje, znamená to, že je čas zasáhnout. Ale jak? Zde je metoda, jak nabrousit nože jako břitvy .

  Pokud jsme pochopili, že čepele nožů již nejsou ostré, v žádném případě je nevyhazujte, protože je možné je opět udělat jako nové v několika jednoduchých krocích, na které se nyní společně podíváme. Jedná se o několik postupů, které můžete použít, aby ostří bylo jako nové.
  Zde je uvedeno, co musíte udělat :

  Nejprve si vezměte kus dřeva, starý stůl nebo stará dvířka skříně a pomocí kružítka nakreslete kruh.
  Pomocí elektrické skládačky na dřevo nařežte dřevo do požadovaného tvaru. Vznikne vám dřevěný kruh.
  Nyní do středu dřevěného kruhu vyvrtejte otvor a použijte pokosovou pilu. Nahraďte stávající kotouč dřevěným kotoučem.

  Nejprve opatrně přejeďte brusným papírem a poté ostřím nože.
  Po těchto krocích uvidíte, že čepel je opět velmi ostrá, a pokud znovu provedete předchozí testy, nůž bude nyní fungovat. Poté přeřízne rajče, houbičku na mytí nádobí a list papíru. Tato metoda je opravdu účinná, ale musíte být velmi opatrní.

  Tato metoda totiž zahrnuje použití pracovních prostředků, které mohou být pro nezkušeného člověka nebezpečné. Broušení nožů tímto způsobem by měli provádět pouze profesionálové, kteří jsou schopni tyto nástroje používat, a proto se nejedná o metodu, kterou můžete provádět sami doma.