Aller au contenu
Accueil » Nastříkejte ho na toaletu a bude zase jako nová: všechny skvrny zmizí.

Nastříkejte ho na toaletu a bude zase jako nová: všechny skvrny zmizí.

  Je důležité udržovat záchodové prkénko v čistotě, protože je to jeden z nejčastěji používaných předmětů v domácnosti. Naštěstí se k čištění tohoto místa a zlepšení hygieny v koupelně nemusíte uchylovat k drsným čisticím prostředkům, jako jsou bělidla nebo jiné agresivní chemikálie. Důkazem je tento jednoduchý přírodní prostředek, který použijete na záchodové prkénko, aby se lesklo a žluté skvrny zmizely.
  Zažloutlá záchodová prkénka jsou ošklivá na pohled a možná si myslíte, že je nemožné obnovit jejich lesk. Zamyslete se znovu ! Stačí znát správné prostředky, které vás jednou provždy zbaví žlutých skvrn, které se v průběhu let objevují v důsledku nedostatečné pravidelné údržby.

  Jak se zbavit žlutých skvrn na toaletě
  Pokud se zdá, že žluté skvrny jsou usazené na povrchu záchodového prkénka, můžete je vždy opravit pomocí účinných roztoků, jejichž složky se pravděpodobně vyskytují ve vaší domácnosti. Jak udržet záchodové prkénko čisté:

   

  Bělící prostředek je často považován za prostředek pro odolné skvrny a změnu barvy, například zažloutlé povrchy. Není však ideální volbou, protože jeho použití vždy vyžaduje určité úsilí k dosažení dokonalého výsledku a navíc představuje zdravotní riziko. Místo toho použijte jedlou sodu, která je bezpečnější a má značné čisticí a antibakteriální schopnosti.

  Trik se provádí v několika krocích, aby se dosáhlo nejlepších výsledků.

  Nejprve smíchejte půl šálku jedlé sody s trochou vody a vytvořte pastu.
  Pastu rozetřete na záchodové prkénko
  Nechte působit 5 až 10 minut.
  Poté použijte vlhký ručník nebo drátěnku a sedátko potřete, aby se uvolnila špína a odstranily skvrny.
  Čištění toalety

  Oblíbte si houbičku, která neškrábe, nebo dokonce čistou WC štětku a drhněte, nejlépe krouživými pohyby. Tento postup spolu s dobrým drhnoucím nástrojem usnadní pronikání dezinfekčního přípravku. Poté opláchněte vlhkým hadříkem a co nejčastěji na potřísněné místo znovu nanášejte pastu z jedlé sody. Alespoň dokud skvrna nezmizí. Poté sedadlo opláchněte čistou vodou a otřete suchým hadříkem.

  Tento trik můžete použít také s rozprašovačem, do dvou polévkových lžic jedlé sody můžete přidat 1 litr vody. Lahvičku protřepejte a aplikujte ji podle stejného postupu, který je uveden výše.

  Po několika opakováních by se mělo sedadlo opět normálně lesknout.

  Stejně účinné jsou při čištění záchodového prkénka i další přísady.

  Vinaire blanc se skládá z čisticích a dezinfekčních prvků, které jsou účinné i proti těm nejodolnějším skvrnám. Jeho použití výrazně usnadňuje několik úkonů, které jsou považovány za domácí práci.

  Chcete-li jednou provždy odstranit žluté skvrny ze záchodového prkénka, začněte tím, že si pořídíte láhev destilovaného bílého octa. Nalijte malé množství na jednu nebo dvě papírové utěrky, dokud nebudou vlhké, a poté jej rozetřete po celém záchodovém prkénku tak, aby pokryl celé záchodové prkénko. Malé papírové utěrky nechte působit 1 až 2 hodiny a po uplynutí této doby je odstraňte. Poté stačí sedátko vydrhnout záchodovou štětkou nebo měkkou houbou.

  Postup opakujte, dokud žluté skvrny zcela nezmizí. Nalijte další bílý ocet a drhněte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni, poté opláchněte vlhkým hadříkem.

   

  Nejlepším způsobem, jak snadněji odstranit odolné skvrny, je samozřejmě pravidelné čištění toalety. Protože nejlepším řešením je stále prevence, je to právě tato iniciativa, která zabraňuje hromadění odolných skvrn, jako jsou například žluté skvrny.

  Díky bílému octu a jedlé sodě vaše zažloutlá záchodová prkénka brzy získají zpět svou mladistvou krásu.