Aller au contenu
Accueil » Nasaďte na smeták igelitový sáček a rozlučte se s vysavačem a koštětem.

Nasaďte na smeták igelitový sáček a rozlučte se s vysavačem a koštětem.

  Domácí práce jsou často únavné a zametání je toho dokonalým příkladem. Nejenže je tento úkol časově náročný, ale může být také velmi únavný, protože se provádí denně. Pokud je výběr koštěte velmi důležitý, stále záleží na správných gestech. Není třeba zoufat, protože díky triku, který je stejně překvapivý jako účinný, je zametání podlahy dětskou hračkou!

  Utírání prachu z podlahy je důležitá činnost, protože pomáhá udržovat čistotu v domácnosti. Přinášíme vám tip, jak si tuto činnost zpříjemnit každodenním úklidem.

  Proč dávat na smeták igelitový sáček?
  Úklid je jedním z těch neměnných rituálů, které určují náš každodenní život: Uklízení pokoje, mytí nádobí, vysypávání košů… tolik domácích prací, kterých se většina z nás bojí a které ve většině případů neustále odkládá. A jestli existuje nějaká povinnost, která nevyžaduje žádné zvláštní znalosti nebo zkušenosti, pak je to zametání. Ve skutečnosti je utírání prachu z podlahy jednoduchá činnost, kterou zvládne každý z nás, pokud je vybaven trpělivostí a motivací, zejména pokud má dotyčná domácnost více místností nebo v ní žijí děti a domácí zvířata. Naštěstí a díky jednoduchému důmyslnému triku si můžete tento úkol usnadnit.

  Jednoduchý plastový sáček pro lepší čištění podlah
  Nemusíte používat vysavač, abyste měli vždy čistou podlahu. Jak jste si jistě uvědomili, někdy je nejúčinnější ta nejjednodušší metoda. V tomto smyslu stačí zvolit správný smeták, ale nejen to! Tváří v tvář prachu, vlasům, kočičím nebo psím chlupům, které se povalují všude a v každém koutě vaší podlahy, nebude velký spojenec nic moc. Ve skutečnosti a k vytvoření co nejmenší námahy při zametání podlahy stačí obyčejný plastový sáček . Jakkoli se to může zdát jednoduché, tento předmět vám může tuto domácí práci jen usnadnit.

  Neztratí se vám, ale chuchvalce prachu a různé vlasy a chlupy se nenávratně zachytávají ve štětinách smetáku, což činí tuto práci ještě namáhavější, než už je. Tomu však zabrání zakrytí kartáče koštěte igelitovým sáčkem. Prach a vlasy se tak do štětin smetáku nezachytávají a vy je můžete odstranit, aniž byste si ušpinili ruce.

  Jak správně čistit podlahu podle její povrchové úpravy?
  Čištění podlahy je úkon, který musíte provádět pečlivě a důkladně. Z dobrého důvodu existují různé typy nátěrů, z nichž každý má své vlastní vlastnosti.

  má zvláštní vlastnosti a vyžaduje zvláštní pozornost.

  Umyjte podlahu z PVC: V tomto případě je třeba použít mop z mikrovlákna namočený v roztoku bílého octa a vody. Dobrou alternativou pro čištění podlah je také jedlá soda. Kromě toho se nedoporučuje používat přípravky, které jsou na tento typ povrchu považovány za příliš silné, jako je černé mýdlo nebo bělidlo.

  Mytí linoleových podlah: Tento typ podlahy vyžaduje šetrnou a pravidelnou údržbu. Při mytí neváhejte použít mýdlovou vodu (můžete použít prostředek na mytí nádobí) a přidat bílý ocet, abyste tento typ podlahy odmastili a dodali jí lesk. Nezapomeňte také řádně vyždímat mop a vyvarovat se přebytečné vody, abyste nezanechali stopy.

  Mytí parket: Tento typ podlahy je citlivý na vodu, protože tato tekutina může rychle proniknout mezi prkna a způsobit deformaci parket. Proto je nutné před mytím podlahy mop dobře vyždímat a následně vysušit hadrem. Nakonec byste měli zvážit také použití kvalitního vysavače, abyste podlahu zbavili škůdců, kteří neváhají tento typ povrchu napadnout.