Aller au contenu
Accueil » Naplním pánev a vložím ji do trouby.

Naplním pánev a vložím ji do trouby.

  Čištění trouby může být docela náročné. A to z dobrého důvodu, protože mastné skvrny, špína a zbytky jídla se často odstraňují obtížně. Naštěstí je možné troubě navrátit její bývalou slávu pomocí několika snadno proveditelných domácích triků.
  Pokud chcete, aby vaše trouba znovu získala svou čistotu, rozhodněte se pro tento trik, o kterém ví jen málokdo z vás. Vše, co potřebujete, je hrnec s vodou a bílý ocet.

  Špinavý vnitřek trouby
  Jak vyčistit vnitřek trouby pomocí hrnce s vodou?
  Tento tip je alternativou k běžným přípravkům, které jsou potenciálně škodlivé pro životní prostředí. Je založen na použití hrnce, který musí odolávat teplu. Naplňte jej pak horkou vodou a přidejte půl sklenice bílého octa a trochu citronové šťávy. Ta při čištění působí jako pohlcovač zápachu.

  Poté vložte nádobí do trouby na prostřední polici a nastavte spotřebič na teplotu 250 stupňů Celsia. Páru, bílý ocet a citronovou šťávu nechte uvnitř spotřebiče působit 30 minut a poté spotřebič vypněte, aby mohl vychladnout. Poté se vypořádejte se změkčenými nečistotami, které nyní snáze odstraníte vlhkým hadříkem.

  Je třeba také poznamenat, že při tomto triku je třeba se vyhnout skleněným, porcelánovým nebo plastovým pánvím. Dejte přednost pánvím z hliníku, nerezové oceli, litiny nebo keramiky.

  Čištění vnitřku trouby
  Jak vyčistit vnitřek trouby pomocí jedlé sody a bílého octa?
  Při snadném odstraňování nečistot z trouby se můžete spolehnout také na čisticí a dezodorační vlastnosti jedlé sody a bílého octa. Pokud jde o úklid domácnosti, jsou tyto dvě ingredience nezbytností. Chcete-li je v tomto případě použít, postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

  Co budete potřebovat:
  Potřebujete: vlhký hadřík
  Jedlou sodu
  Bílý vinný ocet
  Trochu vody
  Lahvičku s rozprašovačem
  Plastová špachtle
  gumové rukavice
  Při použití této metody je nejlepší postupovat metodicky. Nejprve vyjměte mřížky a všechny prvky uvnitř spotřebiče. Poté si v nádobě připravte pastu sestávající z půl sklenice jedlé sody a několika lžic vody.

  Prášek do pečiva
  Ve vychladlé troubě rozetřete získané těsto po všech stěnách spotřebiče. Při nanášení těsta je rovněž vhodné používat gumové rukavice, zejména pokud je vaše trouba obzvláště znečištěná. Díky tomu se dostanete do rohů trouby, aniž byste riskovali, že si ušpiníte ruce. Zaměřte se také na místa, která jsou nejvíce náchylná k tvorbě mastných skvrn.

  Poté nechte látku působit 12 hodin nebo dokonce přes noc a využijte příležitosti k vyčištění roštů trouby. Druhý den ráno ji pomocí vlhkého hadříku co nejvíce odstraňte. Pokud to nestačilo, pokračujte plastovou stěrkou, abyste seškrábali zbývající těžko dostupné částečky.

  Poslední fází triku je použití bílého octa jako doplňku jedlé sody. K tomu jej nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na stěny. Nechte několik minut působit, poté setřete vlhkým hadříkem a v případě potřeby přidejte vodu a ocet, dokud se stěny nebudou lesknout. Pak už jen stačí vrátit mřížky a všechny předměty, které jste případně odstranili, zpět na své místo.

  V každém případě se doporučuje čistit troubu pravidelně, abyste se nepotýkali se stopami mastnoty, které se obtížně odstraňují.