Aller au contenu
Accueil » Na konci února nakapejte na každou rostlinu kapku: rostliny viditelně porostou.

Na konci února nakapejte na každou rostlinu kapku: rostliny viditelně porostou.

  Rostlinám na zahradě i doma stačí koncem února jediná kapka: je potřeba, aby rychle a dobře rostly.

  Rostliny v domácnosti nebo na zahradě vždy potřebují péči, i když ne každý má klasické zelené prsty. Profesionální zahradníci obecně doporučují používat přírodní složky nebo zbytky potravin, které jsou ideální jako potrava pro rostliny. Ovoce a zelenina jsou bohaté na vitamíny a minerální soli, zejména ve slupce, která se často vyhazuje do organického odpadu. V tomto případě stačí kapka přímo na půdu, abyste měli zdravou rostlinu plnou listů a květů: To je třeba provést ihned koncem února.

   

  Roztok pro rostliny na konci února: jaké jsou složky?
  Ne vždy je nutné sáhnout po komerčně dostupných chemických přípravcích. Příroda často a ochotně dokáže poskytnout běžně používané složky, které mohou rostlině pomoci v růstu alternativními, ale optimálními živinami, aby byla zdravá a bujná.

  Na konci února tato látka pomáhá rostlinám přivítat jaro ochranným štítem pro poslední chladné dny zimy. Složek je velmi málo a jsou jednoduché:

  Slupka banánu
  Horká voda
  Džbán
  Dávkovač
  Banánová slupka je energetický koncentrát pro rostliny, bohatý na draslík a vápník s vitamíny nezbytnými pro jejich růst. Dužinu samozřejmě nikdy nevyhazujte, ale používejte ji jako zdravou svačinu před posilovnou nebo po tréninku. Je také ideální pro přípravu koláčů nebo pudinků, a dokonce i nějakého lahodného pohoštění, o které se můžete podělit s přáteli. Příklad? Nakrájejte banán na plátky, vložte do sklenice a zalijte rozpuštěnou hořkou čokoládou a šlehačkou. Požitek pro chuťové pohárky.
  Postup a rada: Jaké jsou výhody tohoto přírodního řešení pro rostliny?
  Banánová slupka je naopak pro rostliny potěšením . Postup je velmi jednoduchý, v podstatě stačí banánovou slupku nakrájet na malé kousky a vložit ji do sklenice.

  Ihned poté zalijte litrem horké vody, sklenici uzavřete víčkem a nechte macerovat na teplém místě po dobu 4 dnů. Během macerace se voda zakalí a zpění.

  Otevřete víčko a zcela přefiltrujte látku, která se poté přelije do dávkovače. Stačí 3 nebo 4 kapky na květináč – přímo na půdu – aby rostliny dostaly všechny živiny, které v těchto posledních únorových dnech potřebují.