Aller au contenu
Accueil » Lesklé a lesklé dlaždice touto technikou – uklízečky ukazují, jak se to dělá

Lesklé a lesklé dlaždice touto technikou – uklízečky ukazují, jak se to dělá

  Dlaždice, jak je máte vždy lesklé a lesklé? Zde je technika, která vám změní život: Dělají to všechny uklízečky.

  Udržovat dlaždice v čistotě je někdy obtížný úkol, ale s touto technikou je to hračka. Tento trik znají jen profesionálové v úklidu. Dlaždice a úklid, dokonalá kombinace pro čistý a lesklý domov.
  Při koupi nebo rekonstrukci domu je výběr obkladů a dlažeb jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat. Ne vždy je dobré spoléhat se pouze na svůj estetický vkus. Podlahy musí být především funkční, protože udržet je v čistotě může být někdy opravdu obtížný úkol.
  Nezáleží na tom, zda jsou vaše dlaždice z betonu nebo mramoru, s hladkým, drsným nebo porézním kamenným povrchem. Všechny typy mají stejný problém: hromadění nečistot a prachu.

  A přesto vám řekneme, že lesklé a čisté dlaždice mohou být dětskou hračkou. Existuje technika, která vám umožní mít dům nejen s lesklou dlažbou, ale také s čistými liniemi spárovací hmoty. Zajímá vás, o čem je řeč? Tuto metodu zná jen málokdo: používají ji především uklízečky.

  « Kouzelná » technika pro lesklou podlahu
  V domácnosti jsou dlaždice obvykle těmi, které potřebují nejvíce údržby. Na nich se snadno hromadí nečistoty, nemluvě o spárách, které se někdy dokonce sváří s prachem a inkrustacemi.

  Existuje mnoho technik pro čištění dlaždic . Ti méně zkušení se spoléhají na vlhký hadřík se speciálními čisticími prostředky, ale pro dosažení vynikajícího výsledku je nutné používat přípravky, které nemusí být nutně chemické, ale i přírodní.
  Můžete si například vyrobit vlastní směs čpavku a vody, která dlaždice odmastí. Roztok, který vytvoříte, vám bude představovat silný a štiplavý zápach, nevdechujte ho dlouho.

  Použijte houbičku, nasaďte si ochranné rukavice a pusťte se do čištění povrchů pomocí přípravku, který jste si vyrobili. Poté vše osušte čistým hadříkem. Jakmile je tento proces dokončen, je třeba přejít k nejchoulostivější fázi: čištění spár .

  Mrzutost a radost každé domácnosti a hlavně dilema žen: jak vyčistit spáry? Na druhou stranu se značná část nečistot shromažďuje právě v těchto záblescích ve spárách mezi dlaždicemi.

  I v tomto případě vám přijdeme na pomoc. Existuje technika, kterou používají uklízečky a která vám zajistí čisté spáry během několika minut. Víte, jak na to? K provedení této techniky budete potřebovat vodu a prášek do spárovací hmoty.

  Vezměte si umyvadlo a nalijte do něj asi 100 ml vody. Pak přidejte 3 lžíce maltového prášku a směs promíchejte :

  Uvidíte, že se vytvoří pevný a téměř pružný roztok.

  Tímto roztokem podlahu vyčistěte, jako byste ji myli, a dbejte na to, aby se směs dostala do spár. Po dokončení tohoto procesu podlahu normálně umyjte prostředky, které běžně používáte: Uvidíte, že spáry jsou bílé a zbavené nečistot. A vy, znali jste tuto metodu?

  Existují však i jiné metody, které můžete použít k čištění podlah a spár. Znáte například novinovou techniku? Vezměte si několik listů časopisů nebo novin, namočte je do směsi vody a čpavku a potřete jimi dlaždice: během okamžiku budou lesklé.

  Další technikou čištění spár je výroba roztoku na bázi jablečného octa. Stačí smíchat půl sklenice vody s půl sklenicí jablečného octa a 10 minut masírovat spáry.

  Po uplynutí této doby odstraňte použitou směs vařící vodou. Lesklých a čistých dlaždic vám pomůže dosáhnout také jedlá soda: přidejte dvě polévkové lžíce do šálku horké vody a tímto roztokem dlaždice vyčistěte. Není nad to, když se to řekne! Stačí několik jednoduchých kroků a obklady a spáry budete mít jako nové!