Aller au contenu
Accueil » Jak skladovat citrony delší dobu, aby nezplesnivěly? 4 jednoduché triky

Jak skladovat citrony delší dobu, aby nezplesnivěly? 4 jednoduché triky

    Citrony máme ve spíži vždycky. A to z dobrého důvodu, je to základní citrusový plod, který okoření všechny naše pokrmy, ale také detoxikuje naše tělo. Nehledě na to, že právě jejich koupí a dlouhodobým skladováním v kuchyni riskujeme, že nám shnijí a budeme je muset s nechutí vyhodit. možná jste to nevěděli, ale existuje několik způsobů, jak je uchovat déle bez rizika, že zplesniví.
    Podívejte se na tyto čtyři způsoby, jak citrony dlouhodobě skladovat, aby neshnily a zbytečně nepřišly nazmar.
    Ve formách na ledové kostky
    První metodou je metoda kostek ledu . Tento originální, ale opravdu účinný trik vám zabrání plýtvat citrony a zachová jejich čerstvost po dlouhou dobu.

    Vezměte citrony, nastrouhejte jejich kůru a vymačkejte z nich šťávu. Vše vložte do forem na ledové kostky. Stačí je jen vložit do mrazáku. Když jsou dobře ztuhlé, vyjměte je z formiček, vložte do silikonového izolačního sáčku a dejte je zpět do mrazničky. Můžete je kdykoli vyjmout a použít při všech příležitostech.

    S párátky
    Druhou metodou je použití párátek. Jak jistě víte, máme často ve zvyku rozkrojit citron napůl a použít jen polovinu, zatímco druhá část se vrátí do lednice. Chybou, kterou však dělá téměř každý z nás, je, že tuto polovinu necháváme otevřenou. Nevyhnutelně tak ztrácí svou čerstvost a výživové vlastnosti. Dobrý reflex: použijte párátka tak, že je vložíte mezi jednu a druhou polovinu citronu, abyste ji sebrali. Tím si uchováte čerstvost a připravenost k použití po několik dní!
    Ve vodě
    Tato metoda je také užitečná, protože zachovává celý citron. Tento jednoduchý a praktický trik vám umožní uchovávat citrony po delší dobu, aniž by zplesnivěly. Jednoduše je vložte do nádoby a přidejte tolik vody, aby je pokryla. Nádobu zakryjte víčkem a vše uložte do chladničky alespoň na 2 až 3 dny. Pokud naopak potřebujete skladovat pouze polovinu citronu, vložte rozkrojenou polovinu obráceně do talíře naplněného vodou, abyste uchovali dužinu.

    S pikantním kořením
    Konečně poslední metoda je bezpochyby časově nejnáročnější ze všech. Vezměte si

    Do zapékací misky dejte vrstvu mořské soli. Pak přidejte kůru z 5 citronů. Lžící vše promíchejte. Poté přilijte šťávu z vymačkaných citronů (samozřejmě v co největším množství). Poté pečte při teplotě 190° asi dvacet minut a poté ještě 10 minut na 150°. Vyjměte pokrm z trouby a nechte vychladnout. Nakonec vše přelijte do sklenice. Právě jste připravili ideální omáčku na těstoviny, studenou rýži, saláty atd. Tuto omáčku bude velmi užitečné každý den uchovávat ve spíži.
    Jak si doma vypěstovat citrony v květináči?
    Viděli jsme, jak citrony skladovat, nyní se podívejte, jak je pěstovat doma.

    Ingredience
    1 citron
    Jakýkoli typ organické půdy
    Vhodná nádoba nebo květináč
    prostředí s dostatkem slunečního svitu
    Výsadba
    1. Vložte zeminu do květináče a přidejte trochu vody, aby se zvlhčila.

    2. Rozřízněte citron a vyberte semínko s nejlepším tvarem. Nevysušujte ji, vlhkost může ještě pomoci. Na dně udělejte malý otvor a vložte do něj semínko.

    3 Přikryjte zeminou a zalijte.

    4. Přikryjte květináč plastovou fólií, aby se v něm udržela vlhkost, a poté jej umístěte na slunné místo.

    5. Dávejte pozor, abyste nezalévali příliš, což by mohlo vést k hnilobě semen. Květináč pozorujte, a jakmile začne citroník růst, odstraňte igelit. Obvykle by se tak mělo stát během jednoho až dvou týdnů.

     

    6. Umístěte květináč na plné slunce. Pamatujte, že citroník potřebuje osm hodin světla denně a půda kolem něj by měla být neustále vlhká.

    A je to, můžete si doma vypěstovat vlastní citrony!