Aller au contenu
Accueil » Jak odstraním skvrny a škrábance na brýlích? 10 triků, které fungují

Jak odstraním skvrny a škrábance na brýlích? 10 triků, které fungují

  Jak odstraním skvrny a škrábance na brýlích? 10 triků, které fungují
  Ať už nosíte brýle nebo sluneční brýle, víte, jak obtížné může být udržet čočky v neporušeném stavu. Časem se na brýlích mohou objevit škrábance, lehké oděrky nebo odolné skvrny. Chcete-li z čoček odstranit škrábance a skvrny, měli byste znát několik triků.
  Špína, prach, drobné škrábance, hluboké nebo povrchové rýhy… Čočky vašich brýlí se mohou stát nevzhlednými i nepříjemnými. Šmouhy a škrábance totiž obvykle brání ve výhledu a snižují funkčnost brýlí. Ať už se jedná o malé škrábance, šmouhy nebo velké škrábance, těchto několik řešení vám pomůže snížit výskyt šmouh a zajistit, aby vaše brýle zářily.
  Tipy pro odstranění skvrn a škrábanců z brýlí
  – Voda a jedlá soda

  Hydrogenuhličitan sodný je mocnou zbraní proti skvrnám a škrábancům na skle. Chcete-li zamazat prasklinu nebo vymazat skvrnu, můžete použít tuto přírodní gumu. Smíchejte polévkovou lžíci jedlé sody s trochou vody a vytvořte pastu. Tu rozetřete na povrch sklenic a jemně rozetřete měkkým hadříkem. Opláchněte vlažnou vodou a osušte suchým hadříkem, abyste brýle vyleštili.

  – Dětský šampon
  Mírný dětský šampon může být velmi účinným tipem proti poškrábání a usazování prachu na sklech. Nalijte několik kapek dětského šamponu do nádoby a poté přidejte sklenici vody. Hadříkem namočeným v tomto roztoku brýle otřete a vyleštěte.

  – Tekutý prostředek na mytí nádobí a čištění skla
  Tekutý prostředek na mytí nádobí má mnoho nečekaných využití. Chcete-li odstranit mikroškrábance a dodat sklenicím lesk, smíchejte několik kapek tekutého prostředku na mytí nádobí s čističem skla. Poté přípravek naneste na sklenice a lehce rozetřete houbičkou. Nechte zaschnout na vzduchu.

  – Zubní pasta

  Kromě bělících vlastností lze zubní pastu používat k různým domácím pracím. Chcete-li odstranit odolnou skvrnu nebo škrábanec na čelním skle nebo brýlích, jednoduše naneste tento přípravek na postižený povrch a nechte jej několik minut působit. Poté setřete bavlněným hadříkem a opláchněte vlažnou vodou. Pokud máte hluboké škrábance, můžete tento postup opakovat co nejčastěji, abyste tyto nedokonalosti skryli.

  – Alkohol na potírání

  Alkohol je vynikajícím čisticím prostředkem na brýle. Smíchejte 3 díly lihu a 1 díl vody a pak přípravek nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Nastříkejte přípravek na brýle a poté jej otřete měkkým hadříkem. Vzhledem k abrazivním vlastnostem alkoholu je třeba s ním zacházet opatrně. Doporučujeme před tím použít rukavice.

  – Mýdlo a voda
  Voda a mýdlo pomohou odstranit škrábance na sklech a obnovit jejich původní lesk. Smíchejte tekuté mýdlo s vodou a poté přípravek naneste na brýle. Pro optimální vyčištění brýlí je potřete krouživými pohyby a poté opláchněte vlažnou vodou.

  – Vosk do auta
  Vosk na auto čistí sklo a vyhlazuje drobné škrábance. Naneste vosk na skla a poté jej setřete houbičkou. Skla umyjte a poté je osušte čistým suchým hadříkem.

  – Bílý ocet
  Bílý ocet je silný ekologický čisticí prostředek, který je velmi účinný proti odolným skvrnám. Chcete-li rozpustit vodní kámen, odstranit stopy rzi nebo vyleštit brýle, můžete se rozhodnout pro tento přípravek. Smíchejte dvě lžičky bílého octa a jednu lžičku jedlé sody. Jemným třením vlhkým hadříkem odstraníte škrábance a úspěšně vyleštíte čočky.

  – Coca Cola
  K odstranění zbytků nečistot a vyleštění brýlí můžete použít Coca Colu. Jednoduše ponořte brýle do nádoby s Coca Colou a nechte je 10 minut namočené. Poté čočky otřete měkkým hadříkem. Nechte je uschnout na vzduchu.

  – Sada proti poškrábání
  Můžete se rozhodnout pro sadu proti poškrábání, která zabrání poškrábání čoček a ochrání vaše brýle. Sada snižuje riziko poškrábání a postará se o vaši obrubu co nejlépe.

  Tyto tipy vám pomohou pečovat o vaše brýle a snadno se zbavit značek a škrábanců.