Aller au contenu
Accueil » Hrst rýže v květináčích v domě nebo na zahradě a budete se divit.

Hrst rýže v květináčích v domě nebo na zahradě a budete se divit.

  Hrst rýže v květináčích v domě nebo na zahradě a budete se divit.
  Dejte trochu rýže do květináčů na balkoně nebo na zahradě. Zde jsou podrobnosti o tomto malém triku.

  Rýže je běžně používaným prvkem při vaření. Je totiž bohatá na mnoho živin, jako je hořčík, vláknina, selen, mangan a vitamin B. Kromě toho je tato potravina účinným antioxidantem a umožňuje tělu urychlit proces detoxikace v době nemoci nebo oslabení imunitního systému.

  Její protizánětlivé účinky jsou dobře známé. Kromě toho tato obilovina optimálně vyrovnává krevní tlak a hladinu cholesterolu, protože obsahuje některé mastné kyseliny, které jsou pro tento účel vynikající. Můžeme tedy říci, že se jedná o nejprospěšnější obilovinu pro naše zdraví.

  Kromě všech těchto aspektů je rýže ceněna také pro svou dobrotu a skutečnost, že ji lze použít v různých receptech. Je totiž ideální pro přípravu polévek, polévkových směsí, timbales a mnoha dalších pokrmů. Rizoto je tedy nejlepší způsob, jak si tuto obilovinu vychutnat v celé její kráse.

  V tomto článku však nechceme čtenářům poskytnout nutriční návod, jak rýži používat, ale spíše pohovořit o její neuvěřitelné vlastnosti a skryté funkci v oblasti zahrady. Proč je důležité dávat rýži do vázy ke květinám na terase nebo na zahradě? Všechny podrobnosti najdete zde.

  Když dáte rýži do květináčů – stane se toto
  V jarních měsících roku obvykle předvádíme své zelené prsty pečlivým aranžováním a pěstováním rostlin a květin na zahradě nebo na balkoně. Proto může být vždy velmi důležité spolehnout se na rady odborníků z oboru, abychom vždy postupovali správným směrem. V tomto článku bychom chtěli čtenáře upozornit na speciální využití rýže. Zde jsou uvedeny podrobnosti.

  Možná si ne každý uvědomuje, že rýže může být cenným spojencem pro optimální množení rostlin. Ve skutečnosti může sloužit jako ideální hnojivo pro mnoho druhů rostlin. Pojďme zjistit proč.

  Stačí přidat rýži do půdy rostlinám, aby rostly v perfektním zdravotním stavu a celý proces růstu se urychlil. Tato obilovina totiž obsahuje živiny, které dokáží urychlit růst rostlin, a tím napomáhají jejich správnému vývoji.

  Organické kyseliny obsažené v rýži zaručují dokonalé udržení pH půdy. To zabraňuje hromadění velkých nánosů minerálních látek, které brání dokonalému rozmnožování rostlin. Rýže také déle zadržuje vláhu jako skutečná houba. V obdobích sucha tato vlastnost zajišťuje větší pohodu rostlin.

  Pro použití rýže jako přírodního hnojiva je důležité připravit rýžovou vodu velmi jednoduchým způsobem. Zde se dozvíte, jak ji v několika jednoduchých krocích vyrobit.

  Rýžová voda pro rostliny: jak ji vyrobit a použít
  K získání rýžové vody jednoduchým a praktickým způsobem stačí vzít několik zrnek rýže – množství se může lišit podle toho, kolik rostlin tuto látku potřebuje – a propláchnout je v misce se studenou vodou. Tento krok slouží k co největšímu odstranění všech existujících nečistot.

  Jakmile jste zrnka dobře propláchli, musíte je nechat v misce asi 45 minut. Jakmile tuto dobu trpělivě vyčkáte, můžete vodu z rýže přefiltrovat přes speciální síto. V tuto chvíli budete mít vodu z rýže.

  Do konve však nesmíte přidat pouze rýžovou vodu, ale také normální vodu. Na každý díl rýžové vody jsou potřeba v průměru dva díly tekoucí vody . Po provedení tohoto procesu můžete rostliny bez obav zalévat. Doporučujeme používat rýžovou vodu alespoň jednou za 5-7 dní. Uvidíte, jak se stav rostlin zlepší,

  rostou bujněji a silněji.

  Rýže je také účinným přírodním pesticidem a insekticidem. Hmyz, který brání růstu rostlin a napadá vaši zahradu, je díky alothallochinonu obsaženému v rýži zcela eliminován.