Aller au contenu
Accueil » Hliník a hrubá sůl: kombinace, která řeší mnoho problémů v domácnosti

Hliník a hrubá sůl: kombinace, která řeší mnoho problémů v domácnosti

  Udržování lesklých povrchů a předmětů je často zdlouhavý a časově náročný úkol. Zde je řešení, které vám změní život.

  V domácnosti je mnoho předmětů, které vyžadují zvláštní pozornost a péči. Ať už z důvodu důkladnějšího čištění, nebo z estetických důvodů, často potřebujeme vyleštit stříbrné nádobí, povrchy nebo kovy, které se ne vždy jeví tak lesklé, jak bychom si přáli.

   

  Hliník a sůl, spojenci pro lesk
  Každý, kdo vlastní sadu příborů, ví, kolik času zabere leštění příborů a stříbra. Kromě toho, že jde o zdlouhavý proces, se vždy snažíme dosáhnout zrcadlového efektu, který zvýrazní vlastnosti suroviny. Často se spoléháme na nejrůznější přípravky proti oxidaci, ale málokdo si uvědomuje, že to, co může situaci vyřešit, je přítomno v každé domácnosti.
  První « ingrediencí » je hliník. Hliník je přítomen ve všech domácnostech a používá se především k uchovávání a balení potravin. Skrývá v sobě mnoho vlastností, které se mohou v domácnosti osvědčit.

  Překvapivých výsledků lze dosáhnout například přidáním hrubé soli a jedlé sody do hliníkové fólie. Postup je velmi jednoduchý, potřebujete nádobu, hliníkovou fólii, která je alespoň dvakrát delší než dno nádoby, dvě lžíce hrubé soli, lžíci jedlé sody a trochu horké vody.

  Postup leštění předmětů
  Nejprve vyložte nádobu hliníkovou fólií tak, aby lesklá a reflexní strana směřovala nahoru a pohybovala se bokem dopředu. Poté přidejte vodu, hrubou sůl a jedlou sodu. Směs promíchejte a poté do ní vložte předměty určené k leštění.
  Jakmile jsou všechny předměty na místě, zakryjte je přebytečným hliníkem a nechte vše na místě alespoň 30 minut. Tímto způsobem a za popsanou dobu dojde k chemické reakci, která zajistí, že se neprůhlednost příborů přenese z předmětů na hliníkový plech a patina se odstraní.

  Po 30 minutách je třeba předměty opláchnout a osušit měkkým hadříkem, aby se opět leskly.

  Další použití hliníku pro čištění a domácnost
  Nejen pro krásu, ale i pro užitek. Hliník totiž může být vynikajícím nástrojem v případě nejnepříjemnějšího úklidu v domácnosti.
  Jedním z nejobtížnějších a nejnepříjemnějších nástrojů na čištění a odmašťování je bezpochyby rošt trouby. Hliník pomáhá i zde. Když je gril suchý, jednoduše srolujte hliníkovou fólii do nepříliš kompaktní koule a použijte ji jako škrabku. Drhnutím grilu odstraníte větší inkrustace. Poté namočte hliníkovou kouli do směsi prostředku na mytí nádobí a vody a vydrhněte ji, abyste odstranili odolnou mastnotu a nečistoty. Je možné použít také odmašťovač, důležité je, abyste gril před odložením vždy důkladně opláchli.

  Vzhledem ke stále dražším účtům nám hliníková fólie pomůže ušetřit čas a elektřinu při žehlení. V podstatě stačí, když pod oblečení položíte hliníkovou fólii a pak ho normálně vyžehlíte. Takto můžete žehlit obě strany najednou, protože hliník vydává teplo odrazem.