Aller au contenu
Accueil » Díky tomuto domácímu triku zmizí prach z vašeho domova na několik týdnů.

Díky tomuto domácímu triku zmizí prach z vašeho domova na několik týdnů.

  Díky tomuto domácímu triku zmizí prach z vašeho domova na několik týdnů.
  Pokud jde o utírání prachu z naší kanceláře nebo domácího nábytku, zde je dokonalý trik, jak se rozloučit s prachem.

  Prach vyčistěte šamponem nebo kondicionérem:
  Budete potřebovat sklenici horké vody a lžičku vašeho šamponu nebo kondicionéru. Smíchejte tyto dvě ingredience dohromady a poté je nalijte do lahve s rozprašovačem. Tento roztok pak můžete použít k čištění nábytku a dokonce i stěn pomocí hadříku nebo ručníku. Několik dní září bez prachu.

  Jaké jsou další způsoby, jak se na dlouhou dobu zbavit prachu?
  Některé produkty jsou účinné a jsou upřednostňovány více než jiné, protože zlepšují účinnost čištění.

  Čištění prachu bílým octem:
  Bílý ocet je jedním z nejúčinnějších přírodních produktů, pokud jde o péči o domácnost. Smíchejte 12,5 cl bílého octa s 25 cl destilované vody, 25 kapkami esenciálního oleje dle vlastního výběru a 5 cl rostlinného oleje. Vzniklý roztok naneste do lahve s rozprašovačem a lahví silně zatřepejte. Kromě toho, že odstraní prach na několik dní, se po celém domě šíří příjemná vůně.

  Očistěte prach citronem:
  Citron je stejně jako bílý ocet oblíbenou volbou pro domácí čisticí prostředky. Po smíchání s jedlou sodou a černým mýdlem v lahvičce s rozprašovačem získáte působivý sprej proti prachu. K jeho výrobě budete potřebovat 20 kapek citronového esenciálního oleje, lžíci jedlé sody, lžičku černého mýdla a 50 cl teplé vody. Všechny tyto ingredience dobře promíchejte a tekutinu v malých dávkách nastříkejte na povrchy, které chcete zbavit prachu. K jeho setření použijte měkký hadřík. Funguje také s grapefruitovým esenciálním olejem. Tento trik dodá vašemu nábytku lesk a na nějakou dobu zabrání usazování prachu na něm.

  Prach vyčistěte glycerinem:
  K trvalému setření prachu v obytných prostorách můžete použít utěrku z mikrovlákna navlhčenou glycerinem. Zachytí nečistoty a udrží váš nábytek dlouho lesklý. Dejte polévkovou lžíci glycerinu do nádoby s 1 litrem vlažné vody a namočte do ní hadřík na 15 minut a poté jej nechte uschnout. Poté se pusťte do čištění.

  Díky těmto trikům bude váš nábytek lesklý nejméně týden. Chcete-li však omezit výskyt prachu ve vaší domácnosti, doporučujeme také instalovat rohožky u každého vchodu, odstranit staré koberce a omezit hromadění drobností. Důrazně se doporučují také čističky vzduchu