Aller au contenu
Accueil » Díky jednoduché technice se mi už dálkový ovladač nevybíjí.

Díky jednoduché technice se mi už dálkový ovladač nevybíjí.

  Díky jednoduché technologii se mi už nikdy nevybije baterie v dálkovém ovladači.
  Na tento okamžik jste čekali celý den… Konečně pohodlně sedíte nebo ležíte před televizí, abyste si odpočinuli a vypnuli. Ale hádejte co, dálkový ovladač se rozhodl, že vám zkazí večer. Stiskli jste všechna tlačítka, nic se neděje, odmítá vás poslouchat. To je ale katastrofa! Už nevíte, jestli se máte smát, nebo brečet. Ale jedno je jisté, házet ručník do ringu nepřipadá v úvahu, ať chce nebo nechce, nakonec zabere! A my vám to chceme usnadnit. Zde je několik způsobů, jak problém vyřešit, aniž byste se rozčilovali.
  Proč nefunguje dálkové ovládání?
  Usadit se před televizi a zapnout si nebo se podívat na oblíbený pořad je chvíle oddechu po dlouhém pracovním dni. Když tedy dálkový ovladač začne vrčet nebo kategoricky odmítá fungovat, je zřejmě důvod k rozčilení. Ale popořadě: klidně dýcháme a zachováváme chladnou hlavu. Protože vztek nic nevyřeší. Naopak, je třeba zachovat klid.

  a pokusit se najít příčinu problému. A to i v případě, že má hra začít za 10 minut! Velmi často není příčina zřejmá okamžitě. Náhlé zablokování lze vysvětlit různými příčinami. Dobrou zprávou je, že řešení je obvykle velmi jednoduché. Zde jsou možnosti, které máte k dispozici.

  Zkontrolujte baterie v dálkovém ovladači
  Možná vám to připadá triviální, ale velmi často jsou to jednoduše vybité baterie. Když je baterie vybitá, je normální, že ovládací prvky přestanou reagovat. Proto se před čímkoli dalším musíte v první řadě ujistit, že je tomu tak. Vyjměte tedy baterie a vložte nové. Někdy je dokonce musíte otočit, pokud nemáte po ruce náhradní baterie. Pokud se však problém nepodaří vyřešit, můžete vyzkoušet ještě jednu možnost. Otestujte baterie na jiném zařízení. Fungují správně? V tom případě se vraťte do přihrádky dálkového ovládání a trochu ji vyčistěte. Někdy jsou na vině jednoduše nečistoty, které blokují kontakt. Použijte vatovou tyčinku namočenou v tekutém přípravku, který je vhodný pro tento typ elektrických přístrojů. Tím se problém obvykle vyřeší!
  Zkontrolujte signálJe vaše dálkové ovládání rozmarnější, než jste si mysleli? Pokud výměna baterie nebyla slavná, je nyní čas zkontrolovat signál. Většina modelů jsou infračervené dálkové ovladače: Technicky řečeno, příslušná LED dioda je zabudována v přední části a vysílá signál (pouhým okem neviditelný) do televizoru. Jak ale zjistíte, zda tam je? Manévr je velmi jednoduchý, nebojte se. Vezměte svůj chytrý telefon a zapněte fotoaparát. Namiřte jej přímo na přední stranu dálkového ovladače, kde se nachází pásek LED, tedy na oblast, která je vidět přes poloprůhledný plast. Stiskněte libovolné tlačítko na dálkovém ovladači a po vyslání signálu uvidíte, jak se LED pásek rozsvítí nebo rozbliká. Pokud žádné blikání nevidíte, znamená to, že dálkový ovladač nevysílá signál.