Aller au contenu
Accueil » Defektní zip opraven za dvě minuty – krejčí nechtějí tajemství prozradit

Defektní zip opraven za dvě minuty – krejčí nechtějí tajemství prozradit

  Pokud v rukou najdeme rozbitý zip, už víme, že budeme muset vyhledat švadlenu, která nám ho vymění.

  V některých případech však existují triky, které můžeme použít a které švadleny znají, jsou to triky, které mohou zabránit drahé opravě. Podívejme se, jak ji můžeme opravit v co nejkratší době.

  Jak se můžete vyhnout opravě krejčovského výrobku?
  Někdy nedbalost způsobí, že se denně používané oděvy zkazí a není jiné řešení než jejich okamžitá oprava nebo výměna předem.

  Abyste se těmto situacím vyhnuli, stačí dodržovat několik jednoduchých pokynů při používání, praní a skladování oděvů.

  Jejich realizací mohou rodiny ušetřit několik eur, která jim pomohou přijít na konci měsíce pohodlněji.

  Část domácího rozpočtu tradičně určená na ošacení je jednou z položek, které jsou v době krize, jako je ta současná, nejnáchylnější k úsporám.

  Pokud nosíte téměř stále stejné oblečení nebo bundu, budete je muset častěji prát a žehlit a vaše oblečení se rychleji zničí.

  Vybledlá košile, vybledlé barvy na tričkách nebo opotřebované záhyby jsou některé z důsledků, které má nedostatečná péče na oblečení.
  Kromě toho se však rozbíjejí i další součásti, jako je výměna rozbitého zipu. Je však opravdu nutné jej vyměnit, pokud je jen prošoupaný nebo je malý kousek plastu mimo své místo? Opravdu se to nezdá.

  Poškozený zip opravený za pouhé 2 minuty
  Není nic nepříjemnějšího než zip u bundy, který je roztřepený nebo rozbitý, a to přímo v dolní části, kde je třeba zasunout tkaničku do jezdce a následně ji zavřít.

  Jedním z možných řešení je dobře nahřát zobáčky jehlových kleští nad plamenem. Tím se roztřepené části spojí dohromady. Tento postup je třeba několikrát opakovat, aby se spojily.
  V této chvíli tedy vystřihneme dva malé obdélníky látky ve stejné barvě, jakou má rozbitý zip, umístíme je nad a pod zip a přilepíme je na místo s Attackem tak, že si pomůžeme pinzetou.

  Jakmile lepidlo zaschne a zip již není roztřepený, můžeme bundu bez problémů uzavřít.

  Pokud se nám zlomí plastový dílek ve spodní části závěsu, musíme si opatřit kousek měkkého plastu, který musí být stejně velký jako ten zlomený, ten přilepíme na zlomený díl a poté dokončíme řezákem, abychom odstranili přebytečné části, a hra je hotová.

  Někdy se stane, že se zlomí háček, kterým můžeme manévrovat s kurzorem. V takovém případě stačí najít kovový kroužek, který chybějící část nahradí.
  Pokud se nám zdá, že se zip batohu nechce otevřít, protože zoxidoval, můžeme s tím něco udělat. V tomto případě musíme použít odblokovací sprej. Stačí stříknout a kurzor se opět pohne.

  Otevírá se zip uprostřed? To znamená, že jezdec ztratil přilnavost a měl by se utáhnout. K tomu však potřebujeme kleště a dva malé kousky plastu vystřižené z láhve.