Aller au contenu
Accueil » Čokoládový ořechový dort, rychlý a snadno vykouzlený

Čokoládový ořechový dort, rychlý a snadno vykouzlený

  Čokoládový ořechový dort, rychlý a snadno vykouzlený

  Ingredience/příprava

  4 vejce
  120 g cukru
  1 sáček vanilkového cukru
  2 lžíce horké vody
  80 g mouky
  40 g mletých vlašských ořechů
  25 g kakaového prášku
  1 lžička prášku do pečiva

  Oddělte vejce a žloutky vyšlehejte s cukrem, vanilkovým cukrem a vodou do velmi husté pěny. Smíchejte mouku, ořechy, kakao a prášek do pečiva, prosejte a opatrně vmíchejte do žloutkové směsi. Bílky ušlehejte do tuha a také je vmíchejte. Dno pružinové formy o průměru 20 cm vyložíme pečicím papírem, nalijeme do ní těsto a pečeme v předehřáté troubě při 190 °C 25 minut. Nezapomeňte to vyzkoušet špejlí.

  Lískooříškový krém
  400 ml smetany
  2 sáčky vanilkového cukru
  2 sáčky ztužovače krému
  50 g mletých lískových oříšků

  Smetanu začněte šlehat, jakmile začne tuhnout, přidejte vanilkový cukr a ztužovač smetany a pokračujte ve šlehání, dokud nebude tuhá. Poté vmíchejte lískové oříšky.

  Tmavá čokoládová ganache
  300 g hořké čokolády
  200 ml smetany

  Čokoládu nalámejte na malé kousky a smetanu přiveďte k varu. Poté čokoládu přelijte horkou smetanou a nechte 10 minut odstát. Poté intenzivně míchejte, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Ganache chladíme, dokud nedosáhne konzistence Nutelly.Piškotový základ rozřízněte na dvě části. První základ potřete vrstvou ganache a vrstvou krému a na něj položte druhý základ. Ten rovněž potřete ganache a krémem a položte na něj třetí vrstvu dortu. Poté celý dort potřete zbylou ganache a ozdobte krémem a lískovými oříšky.Piškotový základ rozřízněte na dvě části. První základ potřete vrstvou ganache a vrstvou krému a na něj položte druhý základ. Ten rovněž potřete ganache a krémem a položte na něj třetí vrstvu dortu. Poté celý dort potřete zbylou ganache a ozdobte krémem a lískovými oříšky.