Aller au contenu
Accueil » Česnek vždy čerstvý a neporušený po dobu 1 roku: tento trik znají v kuchyni jen šéfkuchaři.

Česnek vždy čerstvý a neporušený po dobu 1 roku: tento trik znají v kuchyni jen šéfkuchaři.

  Česnek je jednou z nejčastěji používaných ingrediencí při vaření. Je ideální k ochucení nebo k přípravě vynikajících soté. Ale nejen to, je to fantastické přírodní antibiotikum a mnoho lidí ho dokonce jí syrový. Jak ho však můžeme uchovávat? Existuje neuvěřitelná metoda, kterou znají jen šéfkuchaři: Pojďme se o ní dozvědět více.

  Česnek má mnoho vlastností, je to jedna z nejčastěji používaných surovin v našich kuchyních. Přestože jeho vůni a chuť neocení každý, je vynikající pro dochucení pokrmů. Mnozí ho také jedí syrový, jen aby vstřebali všechny jeho blahodárné účinky. Věděli jste ale, že existuje způsob, jak ho uchovat? Tímto způsobem zůstane v perfektním stavu po celý rok: pojďme zjistit, jak na to.

   

  Jak skladovat česnek: všechny podrobnosti
  Česnek dokáže regulovat krevní tlak a výrazně snižovat hladinu cholesterolu. Díky svým silným vlastnostem dokáže detoxikovat játra. Často je zavrhován, ale z nutričního hlediska patří k těm nejsilnějším. Abychom využili všechny jeho vlastnosti, stačí ho konzumovat syrový.Nezapomeňme, že toto je jen několik výhod česneku. Tato složka je přírodním antibakteriálním prostředkem, který bojuje proti střevním parazitům a posiluje imunitní systém. Je také přírodním protizánětlivým prostředkem, reguluje krevní oběh, a tím předchází kardiovaskulárním onemocněním.
  V zimě je naším spojencem číslo jedna, protože nás skvěle léčí ze sezónní chřipky. Je důležité mít ji doma nejen proto, že ji můžeme využít v kuchyni, ale také pro naši pohodu. Jak ji však můžeme uchovávat? Existuje fantastický prostředek, díky němuž udržíte česnek v perfektním stavu nejméně rok, aniž byste ho kdy nechali shnít: Pojďme se dozvědět více.
  Nedotčený česnek po dobu jednoho roku: jak ho skladovat
  Zkušení kuchaři tento způsob skladování česneku jistě znají. Nejprve vezměte půl kilogramu stroužků česneku a namočte je asi na hodinu do teplé vody. Poté, co je osušíte, je oloupejte a uvidíte, že se dají snadno oloupat, protože slupka změkla.

  Poté vložte všechny stroužky česneku do sterilizované skleněné nádoby. Poté vsypte dvě polévkové lžíce hrubé soli, mělo by jí být asi 30 gramů. Nyní můžete přidat několik lžic jablečného octa, nebo pokud dáváte přednost, nalijte vinný ocet, tato složka pomáhá udržet česnek neporušený.
  Nakonec přiveďte k varu trochu vody a nechte vychladnout. Před uzavřením sklenice víčkem nakrájejte plátek citronu a položte ho na česnek. Sklenici velmi pevně uzavřete a protřepejte, aby se všechny ingredience promíchaly.

  Tímto způsobem udržíte stroužky česneku v perfektním stavu po dobu více než jednoho roku a zabráníte jejich hnilobě. A nejen to, protože je můžete konzumovat, kdykoli se vám zachce, aniž byste je museli loupat pokaždé, když je potřebujete použít. Tuto metodu používá mnoho kuchařů, je praktická a především účinná.