Aller au contenu
Accueil » Bez vody nebo čisticího prostředku: tento přírodní produkt zajistí, že váš koberec bude mimořádně čistý.

Bez vody nebo čisticího prostředku: tento přírodní produkt zajistí, že váš koberec bude mimořádně čistý.

  Pokud vlastníte koberec, jistě víte, jak složitá může být jeho každodenní údržba. Je třeba dbát na to, abyste na něm nezanechali skvrnu, jinak se může stát, že poté nezmizí. Zde je trik, který vám pomůže udržet váš koberec čistý bez použití určitých přípravků.
  Ve skutečnosti existuje univerzální přírodní produkt, který můžete použít k důkladnému vyčištění koberce.

  Jak vyčistit koberec pomocí jedlé sody?
  Máte problémy s důkladným vyčištěním koberce? Poradíme vám jednoduchý a levný tip, jak jej udržovat a ušetřit drahocenný čas. Navíc již nebudete muset používat drahé čisticí prostředky, které způsobují další náklady. Zvláště proto, že některé z nich mohou být zdraví škodlivé. Zde je výrobek, který můžete použít k důkladnému vyčištění koberce.

  Použití jedlé sody k čištění koberce
  Chcete-li vyčistit koberec a udržet jej čistý, můžete jej vysát, abyste odstranili nejvíce usazených nečistot, ale není to jediný způsob, jak jej důkladně vyčistit. Můžete skutečně použít jedlou sodu. Tento víceúčelový přípravek vám pomůže vyčistit koberec a vyčistit skvrny a zároveň jej dezodorizovat. Jednoduše postříkejte koberec jedlou sodou a vysajte ve směru vlasu koberce. Váš koberec bude opět čistý a díky tomuto triku jej můžete pravidelně udržovat.
  Objevte další tip na čištění koberce
  Máte na koberci skvrny? Objevte trik, jak se této špíny zbavit natrvalo.

  Jedlá soda a bílý ocet pro údržbu vašeho koberce
  Máte na koberci skvrny a nevíte, jak je vyčistit? Chcete-li tuto nepříjemnost překonat, můžete použít bílý ocet a jedlou sodu zároveň. Nejprve vezměte půl sklenice bílého octa a přidejte několik kapek prostředku na praní. Roztok smíchejte a naneste ho na ošetřované místo čistým hadříkem.

  Rozetřete stopu a pečlivě vyčistěte koberec. Poté místo opláchněte čistou vodou a přebytečnou vodu nasajte houbou. Poté, co necháte koberec uschnout, nasypte dvě polévkové lžíce jedlé sody do nádoby naplněné perlivou vodou a vzniklý roztok nalijte do rozprašovače. Tímto roztokem postříkejte koberec před jeho vykartáčováním měkkým kartáčem. Nechte směs působit několik hodin a poté koberec otřete ručníkem a nechte jej uschnout. Po několika dnech můžete přebytečnou jedlou sodu vysát.

  Jak deodorujete koberec pomocí jedlé sody?
  Koberec můžete deodorizovat také pomocí jedlé sody. K tomu koberec postříkejte tímto bílým práškem a nechte ho působit celou noc. To by mělo stačit k odstranění nepříjemných pachů, které by váš koberec mohl vydávat. Jedlá soda je také vynikajícím odpuzovačem hmyzu, nemluvě o tom, že vám pomůže odstranit případné plísně, které se mohou zachytit ve vlasu vašeho koberce. Nejlepších výsledků dosáhnete vysátím celého povrchu koberce, abyste odstranili přebytečnou jedlou sodu.