Aller au contenu
Accueil » Babiččin trik, jak udržet prádlo voňavé 15 le

Babiččin trik, jak udržet prádlo voňavé 15 le

  Oblečení, které máme uložené ve skříních a zásuvkách, může časem ztratit svou svěžest. Některé faktory, jako je vlhkost, mohou dokonce naše oblečení nasytit nepříjemnými pachy, jako je zatuchlina a plíseň. Existují však jednoduché a levné triky, jak udržet oblečení svěží. Objevte tento babiččin trik, který vám umožní mít prádlo, které dlouho voní.
  Oblečení uložené dlouho ve skříni může být cítit zatuchlinou nebo vydávat zatuchlý zápach. Chcete-li nosit oblečení, které příjemně voní, můžete použít tento babičkovský tip, který se stal virálním a který uživatelé sdílejí na sociálních sítích.

  Jak mít prádlo, které dlouho voní?

  Chcete, aby vaše prádlo ve skříni nebo v zásuvkách vždy krásně vonělo? Je to snadné, stačí použít kostku mýdla. Ve skutečnosti se doporučuje umístit kostku voňavého mýdla vedle vašeho oblečení. Zabalte ho raději do papíru než do plastu, aby se jeho vůně šířila a prostupovala oblečením, jak uvedla na svém účtu Julia, jejíž video níže se v posledních dnech stalo na webu virálním. Tvrdí, že například kostka levandulového mýdla dokáže šířit vůni v šatníku 15 až 20 let. Takže prádlo, které zavřete do skříní, bude dlouho krásně vonět.

  Chcete-li, aby oblečení uložené ve skříni vonělo, je důležité udržovat skříně nebo šatník nejprve v čistotě. Za tímto účelem je vhodné je pravidelně čistit, abyste odstranili nečistoty a prach, které se v nich hromadí. Nezapomeňte také vyčistit police a zásuvky hadříkem z mikrovlákna namočeným v mýdlové vodě. Skříň opláchněte a vyvětrejte, abyste urychlili schnutí a zabránili pronikání vlhkosti způsobující nepříjemné pachy do prádla, a po vyčištění skříně nebo šatníku se ujistěte, že jste čerstvě vyprané prádlo před uložením důkladně vysušili. Vyvarujte se také stohování oblečení na sebe, aby mohl vzduch lépe cirkulovat a vaše oblečení bylo větrané. Drátěná ramínka můžete také nahradit dřevěnými. Dřevo pomáhá neutralizovat pachy a absorbovat vlhkost. Kromě těchto opatření můžete k udržení svěžesti prádla používat také přírodní produkty.

  Esenciální olej k provonění prádla
  Chcete-li prádlo provonět, můžete namočit vatové tyčinky do několika kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru a poté je umístit do skříně. Vatu můžete také vložit do nádoby a přikrýt ji látkou. Všimněte si, že vatové tyčinky můžete také nastříkat svým oblíbeným parfémem.

  Jedlá soda je přírodní univerzální produkt. Jedlá soda se používá nejen k čištění povrchů a odstraňování skvrn, ale je také přírodním deodorantem, který účinně neutralizuje nepříjemné pachy. Můžete naplnit misku jedlou sodou a nechat ji jeden den ve skříni, abyste dezodorizovali a udrželi svěží oblečení.

  Kávová sedlina k prevenci nepříjemných pachů z prádla
  Kávová sedlina je díky svému dezodoračnímu účinku ideální k pohlcování nepříjemných pachů. Jednoduše umístěte misku naplněnou kávovou sedlinou do zadní části skříně. Zbavíte se tak zatuchlého a zatuchlého zápachu na oblečení.

  Křída pro svěží prádlo
  Vlhkost, která se hromadí ve skříních, je zodpovědná za zatuchlý zápach na oblečení. Abyste tomuto problému předešli, můžete použít křídu. Ta účinně pohlcuje vlhkost. Kousky křídy pak zabalte do látkového sáčku a propíchněte jej, abyste vytvořili otvory. Sáček pevně uzavřete a umístěte jej do skříně nebo šatníku.

  Voňavý hedvábný papír, který udržuje příjemnou vůni prádla.
  Chcete-li, aby vaše oblečení příjemně vonělo, můžete nastříkat svůj oblíbený parfém na kousek hedvábného papíru, který zavěsíte mezi oblečení.

  Díky těmto trikům bude vaše oblečení vždy svěže vonět, i když ho budete mít zavřené ve skříni nebo v zásuvkách.