Aller au contenu
Accueil » 4 pokojové rostliny, které eliminují vlhkost a zabraňují riziku vzniku plísní v domácnosti, je čas si je pořídit

4 pokojové rostliny, které eliminují vlhkost a zabraňují riziku vzniku plísní v domácnosti, je čas si je pořídit

  Kromě zdobení
  interiérů mohou rostliny také čistit okolní vzduch. Některé pokojové rostliny také účinně odvádějí přebytečnou vlhkost a zabraňují tak vzniku plísní. Objevte však 4 rostliny se schopností snižovat riziko vzniku plísní v domácnosti.

  Pokojové rostliny pěstované v interiéru vás mohou zbavit několika problémů, například plísní. K tomu stačí vybrat rostliny, které mají tu zvláštnost, že pohlcují vlhkost, aby se zabránilo množení těchto mikroskopických plísní.

  Jaké jsou 4 účinné pokojové rostliny proti plísním v domácnosti?
  Chcete-li ochránit svůj interiér před plísněmi, můžete pěstovat následující pokojové rostliny, které jsou známé svou schopností pohlcovat stojatou vlhkost.

  Pavoučí rostlina k odstranění vlhkosti

  Pavoučí rostlina
  Původem z Jižní Afriky je zelená lilie, známá také jako Chlorophytum, vytrvalá bylina se stálezelenými listy. Vyznačuje se pružnými listy v podobě dlouhých stuh, které spadají po stranách dolů. Tato rostlina je robustní a snadno se ošetřuje. Ve skutečnosti snese sucho a málo světla. Chlorophytum pěstované v interiéru má několik výhod. Čistí okolní vzduch a odstraňuje

  oxid uhelnatý, toluen, ale také formaldehyd a benzen. Kromě odstraňování těchto škodlivin je pavouk schopen absorbovat ze vzduchu i značné množství vlhkosti. Tím zabraňuje vzniku plísní.

  Lilie pokojová, pokojová rostlina proti plísním

  Lilie pokojová
  Lilie pokojová neboli spathiphyllum je pokojová trvalka, o kterou se snadno pečuje. Tato robustní rostlina snáší nedostatek zálivky a může růst i ve slabě osvětlených prostorách. Lilie míru je ideální rostlinou pro lidi, kteří nemají zelené prsty. Je třeba ji zalévat mírně, ale pravidelně. Lilie pokojová absorbuje vlhkost cirkulující ve vzduchu prostřednictvím svých listů, čímž zabraňuje vzniku plísní a hub v interiéru.

  Bostonská kapradina, zelená rostlina zabraňující problémům s vlhkostí

  Bostonská kapradina
  Bostonská kapradina neboli Nephrolepis je zelená pokojová rostlina s dekorativními listy. Tato odolná rostlina je ceněna pro své čisticí účinky. Umožňuje totiž pohlcování těkavých organických látek, jako je xylen a formaldehyd, které se uvolňují z barev,

  uvolňují lepidla nebo nábytek. Bostonská kapradina je také tropická rostlina, která velmi účinně absorbuje vlhkost. Ráda se také umisťuje na vlhká místa, která připomínají její tropické prostředí, jako je například koupelna. Tím, že reguluje hygrometrii v domě, vás bostonská kapradina zbaví plísní, které vznikají na vlhkých místech.

  Tillandsia, kvetoucí rostlina pro snížení vlhkosti vzduchu

  Tillandsie
  Tillandsie, původem z Ameriky, je rychle rostoucí vytrvalá kvetoucí rostlina. Tato pokojová rostlina, známá také jako dcera vzduchu, je robustní a snadno se pěstuje. V závislosti na zvoleném druhu lze tilandsie používat zavěšené, vzhůru nohama nebo v květináči. Zvláštností této rostliny je, že se živí okolní vlhkostí. Její listy pomáhají zachycovat vodu ve vzduchu, čímž snižují vlhkost v domě a zabraňují tak vzniku plísní. Aby vám rostlina dlouho vydržela, uchovávejte ji na světlém místě a vyhýbejte se přímému slunečnímu záření.

  Pokud máte v interiéru příliš vlhký vzduch, neváhejte si osvojit tyto rostliny, které pohlcují okolní vlhkost.