Aller au contenu
Accueil » 10 způsobů použití tablet do myčky nádobí, které vás pravděpodobně ještě nenapadly

10 způsobů použití tablet do myčky nádobí, které vás pravděpodobně ještě nenapadly

  Odklon používání některých čisticích prostředků od jejich původní funkce se stal skutečným trendem. Ne každý si však nutně musí být vědom všech těchto drobných vylepšení v domácnosti. Věděli jste například, že tablety do myčky nádobí mají neuvěřitelnou sílu, která vám může zjednodušit každodenní život a ušetřit spoustu práce?
  Přiznejme si, že tyto tablety se obvykle používají v myčce nádobí k tichému mytí nádobí a příborů. Přesto si mnoho lidí neuvědomuje, že je lze použít také k hloubkovému čištění různých prvků a povrchů v domácnosti. Pokud máte tablety navíc, mějte je po ruce, budou se vám obzvlášť hodit!

  Určitá opatrnost je však na místě. Uvědomte si, že koncentrovaný čisticí prostředek obsažený v tabletách může vytvářet výpary. Proto během úklidu nezapomeňte větrat, aby nedošlo ke kontaminaci vzduchu v místnosti. Rozhodněte se pro účinnost pevných nebo práškových typů a dbejte na to, abyste tyto tablety nemíchali s jinými čisticími prostředky.

  Gotowy na wielkie wiosenne porządki? Oto 10 sposobów na efektywne wykorzystanie tabletek do zmywarki.

  1. Czyszczenie toalety
  Czyszczenie toalety jest często żmudne. Ważne jest jednak, aby zawsze utrzymywać muszlę klozetową w czystości, ponieważ bakterie mnożą się i szybko rozprzestrzeniają w powietrzu, zwłaszcza podczas spłukiwania toalety.

  Jak uprościć czyszczenie? Wystarczy wrzucić do muszli kawałek tabletki do zmywarki. Pozostaw ją na chwilę, aby zadziałała. Aby uzyskać jeszcze bardziej zadowalający efekt, zalej gorącą wodą, aby całkowicie rozpuścić produkt. Pozostaw na pół godziny przed spłukaniem. Możesz również założyć rękawiczki i zaaplikować całą tabletkę (najlepiej stałą), aby pocierać bezpośrednio i pozbyć się wszystkich plam!

  2. czyszczenie piekarnika
  Trudno jest usunąć wszystkie plamy i ślady przypalenia, które przenikają przez drzwi i ściany piekarnika. Ale nie niemożliwe! Możesz usunąć wszystkie zabrudzenia rozpuszczając tabletkę do zmywarki w gorącej wodzie. Będziesz pod wrażeniem, jak szybko zniknęły wszystkie pozostałości brudu!

  3. vyčistěte pračku
  Jak je to dlouho, co jste naposledy vyprali buben pračky? Mnoho lidí má pocit, že tento prvek je po každém pracím cyklu vždy čistý. To je pěkný omyl: Ve skutečnosti se v průběhu času nahromadí spousta nečistot, zejména pokud necháte prádlo v pračce několik hodin nebo dokonce několik dní navíc. To je nejlepší způsob, jak nechat plíseň pohodlně usadit ve všech koutech bubnu!

  Prádlo perte s malým kouskem tabulky na mytí nádobí v kombinaci s horkou vodou. Dávejte jen pozor, abyste do ní nepřidali žádné oblečení.

  4. Čištění hrnců a pánví
  Čištění pánve
  Hrnce a pánve vyžadují velkou péči. A rádi bychom uznali, že jejich čištění není nic příjemného: ruční mytí zabere spoustu času a energie, aby se odstranily stopy nečistot. Dokud to děláte, proháníte je myčkou nádobí, což vám umožní vyčistit je mnohem rychleji a účinněji.

  5. vyčistit koš na odpadky
  Obecně si mnoho lidí myslí, že k čistotě odpadkového koše stačí, když ho vysypou. To je ale omyl! Ve skutečnosti je stále velmi špinavý, protože se v něm zachytilo mnoho zbytků a bakterií. Nezanedbávejte čištění odpadkových košů !

  Za tímto účelem rozpusťte tabletu v horké vodě, nalijte ji do koše a dobře opláchněte čištěné části. Tento způsob vám umožní úplnou dezinfekci a zbavení se všech zárodků.

  6. Jarní úklid plastového nábytku
  Plastové židle a stoly
  Slunečné dny se blíží. Nejvyšší čas vyrazit ven a vyčistit svůj zahradní nábytek! Jedno je jisté: i když jste měli židle a stoly celou zimu pečlivě schované v garáži nebo pod dekami, váš plastový nábytek nebyl v bezpečí před špínou, prachem a hmyzem. . Čištění je bez nároku na reklamaci!

  Velký jarní úklid můžete zahájit také pomocí tablety na mytí nádobí rozpuštěné v horké vodě. Vezměte si rukavice, popadněte hadřík nebo houbičku a pusťte se do práce! Buďte si jisti, že díky tomuto chytrému triku špína odpluje bez větších obtíží.

  7. odstraňte rozlitý olej
  Veškerá místa, kde mohlo dojít k rozlití oleje, budou během okamžiku vyčištěna. Rozpusťte tabletu v teplé vodě, nalijte ji na postižené plochy a nechte působit asi hodinu, poté opláchněte.

  8. odblokovat odtoky
  Jsou vaše odtoky ucpané? Nic neobvyklého: tento jev se často vyskytuje v koupelně v důsledku nahromadění vlasů, chlupů, vodního kamene, zubního kamene, zbytků mýdla atd. Čas od času má smysl situaci vyřešit jejich odblokováním pomocí vhodných přípravků. Tableta do myčky nádobí se osvědčí i zde!

  Přidejte jednu tabletu do horké vody a směs nalijte do odtoku. Nechte působit po dobu jedné hodiny. Postup opakujte, dokud nebude možné vodu normálně vypustit.

  9. Dezinfikujte chladničku
  Dezinfikujte chladničku

  I při pravidelném čištění je chladnička vždy vystavena zkoušce. Věci, které obsahuje, mají tendenci se převracet. Ať už se jedná o mléčné výrobky, nápoje, omáčky atd. I když se vám podaří tyto skvrny včas setřít papírovou utěrkou nebo houbičkou, v těžko přístupných koutech vždy něco zůstane. Výsledek: špína se šíří a nepříjemné pachy následují jeden za druhým. Jak můžete chladničku vyčistit lépe? Rozpusťte kartu do myčky v horké vodě a lednici důkladně vytřete.

  10. Zajistěte, aby se váš kávovar leskl
  Konečně toto poslední použití karty do myčky se bude líbit všem milovníkům kávy. Chcete-li kávovar řádně vyčistit, je tato metoda velmi účinná!
  Namočte kávovar do horké vody s rozpuštěnou tabletou (nebo dokonce jen s jedním kusem). V případě potřeby můžete tabletu trochu potřít. Jen se ujistěte, že jste jej před přípravou další kávy dobře opláchli.

  A seznam může pokračovat dál a dál: Silné a kompaktní čisticí prostředky obsažené v tabletách do myčky nádobí lze použít i k jiným účelům. Zejména pro čištění varných desek nebo většiny předmětů z nerezové oceli.